В Україні запустили чат-бот лісової галузі

Тепер можна за допомогою Telegram-бота лісової галузі повідомляти про пожежу в лісі, незаконну вирубку або браконьєрство з можливістю надавати фотодокази цієї інформації.

8 вересня заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль презентували чат-бот лісової галузі й розповіли, як рухається цифровізація довкільної сфери, повідомляє Урядовий портал.

«Великою проблемою завжди була закритість держорганів від суспільства і невміння оперативно реагувати на запити та потреби громадян. Із цим ми зараз активно боремось за допомогою цифровізації – переводимо усі адміністративні екопослуги в онлайн та забезпечуємо вільний доступ громадськості до екологічної інформації», – розповів Руслан Стрілець.

Першим кроком у цьому напрямку став запуск у грудні 2020 року гарячої лінії «Міндовкілля на зв’язку» у співпраці з Урядовим контактним центром. За телефоном 0800500115 кожен може отримати загальну інформацію стосовно діяльності Міністерства: перевірити, чи є у підприємства дозвіл на викиди в повітря, проконсультуватися стосовно отримання адмінпослуг, оформити скаргу. Запуск telegram-бота Держлісагентства – наступний крок на шляху налагодження діалогу з українцями.

«У кожному обласному управлінні Держлісагентства є команда для оперативного реагування на запити, оформлені через Телеграм. Залежно від тематики звернення, бот надішле повідомлення людині в конкретному регіоні. Не хвилюйтеся, якщо ви не отримаєте відповідь одразу. Якщо затримка буде більшою, ніж це визначає внутрішній регламент, система зробить оповіщення адміністратору вищого рівня. Ваше питання буде вирішено», – пояснив Віктор Смаль принцип роботи бота.

Чат-бот стане в нагоді кожному, хто:

• став свідком незаконної рубки;• виявив у лісі пожежу;• знає, де орудують браконьєри;• має зауваження щодо невиконання умов аукціонних договорів поставки лісо продуктів• хоче отримати оперативну відповідь на свої запитання.

Щоб почати користуватися ботом, достатньо натиснути «старт» і обрати ланцюжок взаємодії. Користувачі можуть надсилати фото «з місця подій», геолокацію та відповідні документи.

Нагадаємо, що Міндовкілля презентувало е-кадастр заповідників і природних парків України.