Meta відклала впровадження наскрізного шифрування повідомлень у Facebook та Instagram до 2023 року

Finance.ua

Перехід на більш захищені алгоритми спілкування в соціальних мережах, що належать Meta (колишній Facebook), відбудеться пізніше, ніж в компанії розраховували раніше.

Про це повідомила журналістам голова компанії з питань безпеки Антигон Девіс (Antigone Davis).

За її словами, впровадження наскрізного шифрування в інтегрованих месенджерах Instagram і Facebook Messenger буде застосовуватися «коли-небудь в 2023 році». Раніше компанія планувала представити відповідну функціональність ще в 2022 році, але, за словами Девіс, розробнику буде потрібно більше часу.

Наскрізне шифрування вже давно застосовується в месенджері WhatsApp, що належить meta, але в чатах обох соцмереж для цього досі необхідно ініціювати спеціальний шифрований діалог. Meta активно приступила до забезпечення безпеки даних в 2019 році.

Впровадження нових заходів шифрування може призвести до проблем з владою, як мінімум — у Великобританії. Хоча закон прямо не вимагає відставляти «бекдори», влада країни не вітає шифрування «за замовчанням» — на її думку, це «серйозно обмежить» можливості правоохоронних органів у боротьбі зі злочинцями. Не виключено, що на Meta будуть чинити тиск для зміни планів.