"Розумну" зброю почали тестувати у США

Правий берег

Персоналізована “розумна” зброя, з якої можуть стріляти лише автентифіковані користувачі, може стати доступною у 2022 році для споживачів США. Про це у вівторок. Суперечки щодо необхідності створення такої зброї тривали 20 років, пише Reuters.

Співзасновник LodeStar Гарет Глейзер сказав, що він був натхненний, почувши багато історій про дітей, застрелених під час гри з безгоспною зброєю. Розумна зброя могла б запобігти таким трагедіям, використовуючи технологію для автентифікації особи користувача та відключення зброї, якщо хтось інший спробує вистрілити з неї.

Він також зазначив, що така зброя могла б знизити кількість самогубств, зробити втрачену чи вкрадену зброю не корисною та забезпечити безпеку для поліцейських та тюремних охоронців, які побоюються захоплення зброї.

У LodeStar інтегровані сканер відбитків пальців та чіп зв'язку ближнього радіусу дії (NFC), що активується телефонною програмою, а також панель для введення PIN-коду. Пістолет може бути авторизований більш ніж для одного користувача.

Зчитувач відбитків пальців розблокує пістолет за мікросекунди, але оскільки він може не спрацювати в умовах вологого клімату або в інших несприятливих умовах, як запасний варіант використовується панель для введення пін-коду.