Представлено концепт «яхти», яка може літати і плавати

Sundries

Італійська компанія Lazzarini Design показала концепцію нового транспорту майбутнього – «повітряну яхту» (Air Yacht). Студія пропонує побудувати систему, що складається з двох дирижаблів, пов’язаних центральним корпусом. Згідно з розрахунками авторів, Air Yacht підійде для подорожей як по повітрю, так і по морю. Максимальна швидкість судна складе 111 км/год, а стисненого гелію має бути достатньо для перельотів тривалістю до 48 годин.

Як повідомляє New Atlas, у Lazzarini вирішили уникнути традиційного підходу до проектування дирижаблів. Замість однієї повітряної кулі компанія хоче створити відразу два аеростати завдовжки 150 метрів, які утримуватимуть центральну палубу довжиною близько 80 метрів. Корпус яхти передбачає ширину близько 10 метрів, головну каюту з оглядом на 360 градусів, кілька гостьових приміщень, велику обідню зону і вертолітний майданчик.

Дві «плаваючі кулі» Air Yacht будуть розділені на осередки місткістю 400 тис. кубічних метрів, в яких компанія планує розмістити газоподібний гелій. У процесі польоту стислий гелій буде вивільнятися, забезпечуючи плавні та тривалі перельоти. На додаток судно отримає сонячні панелі, які обіцяють ще більше збільшити запас ходу. Конструкція Lazzarini передбачає два режими – авіаційний і морський. У першому випадку Air Yacht летітиме внаслідок гелію, а в другому — за роботу будуть відповідати великогабаритні гвинти, встановлені поверх повітряних куль. По морю судно пересуватиметься в «прогулянковому» режимі – швидкість не перевищить 5 км/год.

Враховуючи потенційну вартість Air Yacht, якщо концепт буде реалізовано, компанія-розробник обмежиться штучним виробництвом для мільярдерів-ентузіастів, зацікавлених у декарбонізації світової авіації. «Air Yacht не призначена для туристичних цілей. Це рішення для приватного власника, який одночасно хоче отримати суперяхту, і внести внесок у революцію авіаційної галузі», – розповіли представники Lazzarini Design.