Facebook пред'явлено колективний позов на $3,2 млрд у Великій Британії у зв'язку з домінуванням на ринку

Велика Епоха

Материнській компанії Facebook Meta пред'явлено позов на суму 2,3 млрд фунтів стерлінгів (3,2 млрд доларів США) у рамках першого у своєму роді колективного позову у Великій Британії за нібито зловживання панівним становищем на ринку та використання даних користувачів.
На гіганта соціальних мереж подала до суду експерт із законодавства про конкуренцію доктор Ліза Ловдаль Гормсен, яка у п'ятницю звернулася до Twitter https://twitter.com/LizaGormsen/status/1481863886487932929, щоб оголосити про колективний позов проти Meta від імені постраждалих британських користувачів Facebook.
«Facebook на сьогодні є найбільшою соціальною мережею у Великій Британії. Проте, у повсюдного поширення Facebook була і темна сторона: нібито він зловживав своїм домінуючим становищем на ринку, щоб нав'язувати несправедливі умови простим британцям, що давало можливість використовувати їх особисті дані», — йдеться в заяві https://www.facebookclaim.co.uk/ Гормсен. «До 44 мільйонів британських користувачів Facebook могли зазнати цього зловживання з боку Facebook».
«Використовуючи дані користувачів як на платформі Facebook, так і за її межами за допомогою таких механізмів як Facebook Pixel, компанія змогла створити дуже докладні картини використання інтернету користувачами», — сказала Гормсен. «Використовуючи глибокі профілі даних своїх користувачів, компанія отримала надмірний прибуток».
Угода: «Бери або йди»
Гормсен, яка спеціалізується на конкурентному праві ЄС та Великобританії, а також на корпоративному управлінні, стверджує, що Facebook зловживає своїм домінуючим становищем на ринку, щоб «укласти несправедливу угоду з користувачами, нав'язуючи умови доступу до своєї соціальної мережі за принципом "бери або йди" в обмін на цінні особисті дані користувачів та нульову грошову винагороду».
У позові, який розглядатиметься Лондонським апеляційним судом з питань конкуренції, стверджується, що Facebook встановив «несправедливу ціну» для своїх 44 мільйонів постраждалих британських користувачів та має виплатити їм компенсацію за використання їхніх даних у період з 2015 по 2019 рік.
«Ціна», встановлена для отримання доступу до соціальної мережі, полягала в передачі дуже цінних особистих даних британських користувачів на основі принципу «бери або йди» для використання мережі», — сказала Гормсен. «Натомість користувачі отримували лише «безкоштовний» доступ до соціальної мережі Facebook та нульову грошову винагороду, тоді як Facebook отримував мільярдні доходи від даних своїх користувачів. Ця несправедлива угода стала можливою лише завдяки домінуванню Facebook на ринку».
Компенсація кожному користувачеві соцмережі
Доктор Гормсен повідомила, що її адвокати, Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, LLP, проінформували компанію Meta про позов. У позові міститься вимога відшкодувати збитки у розмірі 2,3 мільярда фунтів стерлінгів плюс відсотки.
Через величезний масштаб користувальницької бази Facebook колективний позов подається як колективна дія «відмови», а це означає, що користувачі з Великої Британії автоматично стануть частиною позову, якщо вони не вирішать відмовитися від нього.
Facebook заявив агентству Reuters, що люди користуються його послугами, тому що вони приносять їм користь, і вони мають значний контроль над тим, якою інформацією вони діляться на платформах Meta і з ким.
The Epoch Times звернулася за коментарями до представника Meta.
Позов Гормсен поданий після того, як федеральний суддя раніше цього тижня ухвалив, що Федеральна торгова комісія США (FTC) може продовжити антимонопольний позов проти Meta.
FTC подала позов проти гіганта соціальних мереж минулого року, стверджуючи, що компанія має незаконну монополію у сфері персональних соціальних мереж, близько 60 відсотків ринку соціальних мереж, і підтримує її, купуючи конкурентів Instagram та WhatsApp.
Проте справу було припинено в червні минулого року після того, як суддя встановив, що FTC не змогла правдоподібно заявити, що «Facebook має монопольну владу на ринку послуг персональних соціальних мереж (PSN)».
У вівторок суддя округу Колумбія Джеймс Боасберг заявив, що переглянута версія скарги комісії цього разу містить достатньо передбачуваних фактів, щоб «ймовірно встановити, що Facebook має монопольну владу на ринку послуг PSN».

За матеріалами The Epoch Times USA