IT-індустрія під час війни: Astound Commerce почала вивозити фахівців за три тижні до вторгнення

mind

Понад 30% вакансій компанії відкриті в Україні

Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. ІТ-компанії у 2022 році можуть принести понад 20 млрд грн податків. Минулого року експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.

У цій публікації – кейс Astound Commerce. Вона входить до 30 найбільших IT-компаній України. За даними останього рейтингу DOU, з Astound Commerce співпрацювало біля 900 спеціалістів у офісах Києва, Вінниці, Чернігова, Луцька, Ужгорода, у компанії було понад 100 вакансій. А що зараз? В яких країнах тепер працюють фахівці? Скільки людей евакуювала компанія? Де підключила Starlink? Яку компенсацію надає співробітникам? Про це та багато іншого Mind розповіли в Astound Commerce.

Про релокацію за три тижні до вторгнення

У січні українська команда керівництва з планування безперервності бізнесу (business continuity planning, BCP) та місцеві групи реагування почали щоденний моніторинг ситуації та тестування заходів для підтримки нашого головного пріоритету – безпеки людей в Україні. Ці команди рекомендували співробітникам та їхнім родинам тимчасово переїхати на захід України або за її межі, однак переїзд був добровільним.

Команда BCP організувала автобусні перевезення людей до Ужгорода ще за три тижні до вторгнення. ВСР також цілодобово були на зв’язку, пропонуючи постійну підтримку співробітникам і надаючи консультації щодо переїзду, поселення та будь-яких інших питань, які могли виникнути в людей.

Про розширення офісу та запуск Starlink

Допомогли тимчасово переїхати понад 70% наших людей із зон підвищеного ризику на півночі, сході, півдні та з Центральної України у відносно безпечний Ужгород, ще частину перевезли до Словаччини, Болгарії, Польщі та інших місць у Західній Європі.

На щастя, в нашому офісі в Кошице маємо достатньо місця для того, щоб переміщені співробітники також могли там працювати. А в Ужгороді з цією ж метою розширили офісні приміщення.

Щоб забезпечити безперервний зв’язок та підтримувати стабільність інфраструктури, купили два термінали і активували супутникову інтернет-мережу SpaceX Starlink. Це було необхідно, аби забезпечити безпеку наших людей та продовжити роботу бізнесу.

Про роботу під час війни

Діяльність компанії не припинялася. Завдяки роботі команди з планування безперервності бізнесу та ефективному управлінню ресурсами, а також адаптивності та сміливості української команди, наші проекти продовжують працювати безперервно.

Під час війни ми успішно запускали рішення для наших клієнтів. Замовники неймовірно цінують, що українські співробітники продовжують виконувати завдання по своїх проектах у таких важких умовах.

Про нові вакансії

Astound не звільнила жодного співробітника через війну росії проти України. Компанія залишається відданою довгостроковому економічному розвитку країни. Продовжуємо набирати персонал всередині та за кордоном. Понад 30% наших вакансій відкриті саме в Україні. Українцям, які втратили роботу через війну, пропонуємо подати заявку.

«Ми були частиною української історії економічного розвитку. Ми віддані людям і країні. Сподіваємося, що війна скоро закінчиться, і ми будемо брати участь у відбудові України. Ми не йдемо», – каже співзасновник Astound та головний спеціаліст із рішень Ілля Виноградський.

Про фінансову підтримку фахівців

На зарплати співробітників Astound війна не вплинула і не впливатиме надалі. Наша підтримка українських співробітників також включає часткову компенсацію вартості проживання, надання компанією тимчасового житла – номера в готелі на короткий строк, поки людина не знайде довгострокове житло, а також грошову допомогу по догляду за дитиною та додаткові вихідні дні.

Про «одужання» галузі

Упевнені, що ІТ-індустрія в Україні відновиться дуже швидко. Зокрема, наші іноземні клієнти дуже лояльні та співчутливо ставляться до ситуації в країні. Україна – сильна суверенна нація, з неймовірними, витривалими людьми. Інвестування в Україну безпосередньо шляхом пожертвувань на гуманітарні зусилля або опосередковано шляхом продовження найму та постійного попиту на проектну роботу будуть критичними факторами, які допоможуть відновленню галузі.