Через санкції РФ використовує чипи з холодильників та посудомийок у військовій техніці – міністерка торгівлі США

Гордон

Введені США санкції змушують Росію використовувати комп'ютерні чипи від посудомийних машин та холодильників у деякій військовій техніці. Про це заявила 11 травня міністерка торгівлі Джина Раймондо під час слухань у Сенаті, її цитує The Washington Post."У нас є повідомлення від українців, що, коли вони знаходять російську військову техніку на землі, вона заповнена напівпровідниками, які вони дістали з посудомийних машин та холодильників", сказала вона.

Прессекретар міністерства торгівлі Робін Паттерсон уточнив, що така інформація надходить у США від українських посадовців, але не уточнив імен.

Раймондо додала, що експорт технологій із США до Росії скоротився майже на 70% від моменту введення санкцій наприкінці лютого. Аналогічні заборони на експорт ухвалило ще 30 країн.

Міністерка пояснила, що підхід у такому санкційному тиску на Росію полягав у тому, щоб позбавити РФ технологій, необхідних для продовження війни.

У своєму виступі в Сенаті Раймондо також нагадала про те, що два російські виробники танків були змушені зупинити виробництво через брак компонентів. Білий дім також раніше повідомляв, що "Уралвагонзавод" і Челябінський тракторний завод зупинили виробництво.