В Україні з’явився Міжархівний пошуковий портал

Закон і Бізнес

В Україні створили єдине вікно доступу до цифрових ресурсів українських архівів, де представлено цифрові ресурси трьох центральних державних архівів.

Пілотну версію Міжархівного пошукового порталу 11 травня презентувала Державна архівна служба України, передає «Закон і Бізнес».

Ресурс містить близько 1,5 млн повнотекстових сканкопій архівних документів ЦДА вищих органів влади та управління України, ЦДА громадських об’єднань України, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Пошук має гнучкі налаштування, є морфологічним та здійснюється за повними текстами довідкового апарату, представленого на локальних ресурсах, а саме: за назвами фондів, історичними довідками до них, анотаціями до фондів та описів, заголовками справ і документів, а також серед позицій покажчиків, що є аналогами традиційних архівних каталогів.

У відомстві закликають активно користуватися ресурсом, аби дізнатися думку користувачів: наскільки він зручний, ефективний. Скориставшись зворотним зв’язком, користувачі можуть залишити свої враження та пропозиції.

Також повідомляється, що через обставини війни немає можливості доєднати до Міжархівного пошукового порталу інші архівні установи, проте, це зроблять у майбутньому. Нині така можливість вже розглядається Державним архівом Київської області.