У Тернополі «утеплюють» мозаїку відомого художника-монументаліста

У Тернополі під час утеплення фасаду будівлі колишнього спорткомплексу «Текстильник» збивають та закривають мозаїчне панно. Про це повідомив дослідник мистецтва радянського періоду Марк Семенюк.

На фото видно, що до фасадної стіни із мозаїкою приставлено риштування для проведення ремонтних робіт. Михайло Будзінський, директор підприємства «Коммед», якому від жовтня 2020 року належить ця будівля, запевнив, що усі фігури мозаїки наразі збережено, хоч вони й перебувають в аварійному стані.

Місцеве видання «Терміново» пише, що мозаїчне панно не внесено в жоден перелік пам’яток. У той час нові власники спорткомплексу нібито обіцяють подбати про його подальше збереження.

За словами Будзінського, у будівлі десятиліттями не проводилися ремонтні роботи, а через відсутність опалення псувалися стіни. Відсутність належного догляду призводила до обсипання декоративних елементів – частини орнаменту, який «довелося закрити під час робіт».

Спорткомплекс «Текстильник» входив у велику групу Тернопільського бавовняного комбінату. Зовнішнім оформленням у 1974-75 роках займався київський художник-монументаліст, член Національної спілки художників України – Валерій Ламах.

Валерій Ламах – співавтор таких мозаїчних робіт як панно в інтер’єрі річкового вокзалу в Києві, панно в інтер’єрі аеровокзалу аеропорту «Бориспіль» та мозаїки «Симфонія праці» на фасаді будинку по проспекту Перемоги, 21 у Києві.

Фото: Марк Семенюк