Закарпаття: Митники не дозволили іноземцю завезти стародавню скрипку

Старовинний музичний інструмент, який намагався завезти «зеленим коридором» австрійський музикант-віолончеліст без декларування та відповідних документів, вилучили інспектори. Трапилося це першого травня на митному посту «Тиса» на українсько-угорському кордоні. Заїхав автомобіль марки «Міцубісі» під керуванням 47-річного австрійця пізно ввечері. Для проходження митно-прикордонного контролю іноземець свідомо обрав спрощену смугу «зелений коридор», тим самим підтверджуючи правомірні наміри перетнути митний кордон України.

Але увагу інспекторів привернув футляр для музичних інструментів, що знаходився на задньому сидінні авто. Тож вони попросили водія його відкрити. І недарма! А там - скрипка Богемської мануфактури. За словами самого музиканта, виготовлена у 1900 році.

Іноземець почав виправдовуватися, що музичний раритет віз для своєї племінниці. Документи на скрипку не має, оскільки, на його думку, як музиканта-віолончеліста, вона не має культурної цінності і коштує всього тисячу євро.

Однак, з’ясувалося, що виявлений музичний інструмент відноситься у відповідності до вимог частини 5 статті 374 Митного кодексу України «Культурні цінності до коду товару згідно УКТЗЕД 9706 00 00 00», які виготовлені 50 і більше років тому. Тож, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню.

Митники задокументували порушення за статтею 471  Митного  кодексу України, яка тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів. Таким чином, старовинну скрипку вилучено, інформує речниця

Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська. А остаточну оцінку їй дасть спеціаліст-експерт.

Василь НИТКА.

Ужгород.

Фото прес-служби Закарпатської митниці Держмитслужби.