У Дубовому на Тячівщині виготовляють крафтовий сир понад 15-ти сортів (ВІДЕО)

Закарпаття онлайн

Качотта, канестрато, сулугуні, халумі, моцарела, буратта та багато інших. Подружжя Миколи та Світлани Ле́спух із Дубового виготовляють кілька сортів твердих та м"яких сирів з коров"ячого та овечого молока.

Господарі розповідають: навчались цій справі самотужки, за допомогою відеоуроків. Корисними були й поради знайомих виробників. Починали з італійського напівтвердого сиру "качотта". Наразі асортимент значно збільшився. Це і сир по типу "піканте", який визріває від двох до шести місяців, і "косичка", моцарела та чимало інших. Виробники вже навіть створили рецептуру двох власних видів овечого сиру. Готують його за рецептом гуцульської бриндзи, однак із додаванням своїх "родзинок".

Світлана Леспух каже: робочий час у сироварів починається близько 8 години ранку й триває до третьої-четвертої години дня. Молоко для виготовлення сиру обов"язково пастеризують. До нього додають закваску та ферменти. Відтак приступають до вимішування, під час якого формується сирне зерно. Продукт проціджують та перекладають до форм. Молодому сиру, щоб вистоятись, достатньо кілька годин, а тверді види проходять складнішу технологію - їх пресують та солять, після чого залишають визрівати. Окремі види продукції припали до смаку й любителям крафтової продукції з-за меж Закарпаття.

У майбутньому дубівчани планують розвивати улюблену справу. Микола та Світлана Леспухи і самі полюбляють сири, тож без цього продукту не обходиться щоденний раціон їх родини.