На Закарпатті волонтер виготовляє перископи для військових

Укрінформ

Досвідом Максим Адаменко поділився на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Коли позиції під прицілом снайпера, то сильно не повисовуєшся. Так, питання вирішить перископ! На сайтах і інтернет-магазинах є телескопічні, з оптикою х5, але їх немає в наявності і вони дорогі. Замовляли друковані на 3-D принтері. Чекали тиждень. Черга, складно, довго. Собівартість друкованого біля 300 грн. Вирішили зробити самі!" - розповідає Адаменко.

З його слів, переваги саморобного перископа у тому, що він не потребує складного і дорогого обладнання та сировини, виробляється з простих доступних комплектуючих, має на порядок кращу міцність і ударостійкість. Та й собівартість - близько 100 грн.

"Подібні перископи виготовляють в Одесі, але не посилюють ударостійкість і дзеркало має кути. У нас дзеркало овальне, повторює контур труби. Одесити, до речі, виготовили та надіслали на фронт вже більше 2 000 перископів" - каже Адаменко.

Він зазначив, що усі перископи, котрі волонтери відправляють на фронт, безкоштовні. Із зібраних 1000 грн вдається виготовити 10 перископів.

Читайте також: Стартап з Тернополя сконструював електробайк для ЗСУ

За перші дні роботи вдалося зробити та відправити шість перископів на Покровськ, два перископи на Кривій Ріг та 10 у Слов’янськ.