Відбулося засідання постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики

Вінницька облрада

12 жовтня Олена Мілієнко провела засідання постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики. Участь у засіданні взяли заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк і керівники управлінь обласної Ради.

Депутати заслухали керівника апарату Олександра Коханця, який оприлюднив звіт голови обласної державної адміністрації про здійснення облдержадміністрацією делегованих обласною Радою повноважень за II півріччя 2020 року та І півріччя 2021 року. Члени комісії вирішили перенести розгляд звіту на наступне засідання комісії. Зі звітом голови облдержадміністрації можна ознайомитися за посиланням: https://vinrada.gov.ua/upload/docs/da31d381d9de77c27c64ec9dc3bc9b8f.pdf.

Депутати погодили внесення змін та доповнень до Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2021-2025 роки. Також підтримали розпорядження голови обласної Ради щодо нагородження трьох жителів Вінниччини відзнаками Верховної Ради України.

Керуюча справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко зачитала «Звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. щодо необхідності ухвалення закону з наданням об’єктивної політичної і правової оцінки насильного переселення у 1944-1951 роках українського населення з території сучасної Польщі як депортації за національною ознакою, а також надання постраждалим статусу депортованих осіб». Після обговорення члени комісії вирішили інформацію взяти до відома.

Депутати розглянули проєкт рішення «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 8 скликання до Голови Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України», ініційований депутатом обласної Ради Геннадієм Мазуром. У зверненні, зокрема, говориться: «…змінами до частини четвертої статті 103-2 БКУ передбачається залишки коштів за освітньою субвенцією, що не використані протягом наступного бюджетного періоду, вилучати до державного бюджету. Ми пропонуємо залишити статтю 103-2 БКУ в чинній редакції. Можливість накопичення та використання залишків освітньої субвенції для органів місцевого самоврядування є мотивацією до оптимізації мережі закладів освіти. Вилучення таких фінансових інструментів призведе до формування неефективної мережі освітніх закладів».

– Залишки освітньої субвенції – це стимул для місцевих органів влади проводити оптимізаційні заходи, щоб спрямувати кошти в бюджет розвитку, а не споживання. Зокрема, кожна громада має можливість здійснити низку реконструкцій, ремонтів; провести заміну систем опалення, тепломодернізацію та енергоощадні заходи. Держава гарантує ці видатки, а громада має право визначати, куди направити залишки освітньої субвенції, – сказав заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Після обговорення члени постійної комісії підтримали проєкт рішення «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 8 скликання до Голови Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України» та рекомендували голові обласної Ради внести його на розгляд сесії.

З протоколом та висновками постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики можна ознайомитися на сайті обласної Ради у розділі «Документи».

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.