На Вінниччині за минулий рік створили 1046 гектарів лісових насаджень

Агробізнес Сьогодні

У Вінницькій області минулого року держлісгоспи створили 1046 га лісових насаджень.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ).
«Під час лісогосподарських заходів проводиться поступова заміна малопродуктивних лісових насаджень на високопродуктивні з головною породою дубом звичайним. Наше глобальне завдання – поступове збільшення площі лісів до оптимального рівня – 15%. Задля цього в регіоні треба створити не менше 30 тис. га нових лісів», – йдеться в повідомленні.
Зауважується, що минулорічні темпи створення лісових насаджень близькі до середніх показників за останні 5 років. Задля створення 1046 га лісів на Вінниччині держлісгоспи висадили понад 6 млн дерев.
Також інформується, що вінницькі держлісгоспи для забезпечення планових посадок торік виростили 9,6 млн стандартних сіянців лісоутворюючих та декоративних порід. Серед них найбільша частка (5,7 млн) припадає на дуб звичайний, який вважається основною лісоутворюючою породою подільських дібров.
Відзначається, що у зв’язку з глобальним потеплінням у місцевих лісах висаджують посухостійкі породи: береку лікарську, горіх чорний, гікорі, модрину європейську, псевдотсугу Мензіса та інші. Такий садивний матеріал вінницькі лісівники також вирощують самостійно.
Нагадаємо, що уряд схвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року.