Сенатор Томмі Тубервіль: Федеральним пенсійним фондам США слід заборонити інвестувати в Китай

Китай — головний противник Америки, заявив на цьому тижні The Epoch Times сенатор Томмі Тубервіль, який очолює один з основних південних штатів США — Алабаму.

Тубервіль пояснив, чому заблокувати інвестиції в китайські компанії — один з перших законодавчих пріоритетів для нього.

«№ 1. Наш найбільший противник у світі — Китай, — сказав Тубервіль в інтерв'ю телеканалу Epoch TV American Thought Leaders (Лідери американської думки).

У травні сенатор вніс на розгляд законопроєкт, що забороняє інвестувати кошти державної Програми заощаджень (TSP) в будь-яку організацію, що базується в Китаї.

TSP — це найбільший державний пенсійний фонд. Його використовують 6 мільйонів військовослужбовців і цивільних службовців.

«Ми не хочемо зміцнювати їхні збройні сили або бізнес ... В основному в новому законопроєкті йдеться, що ми не дозволимо інвестувати ці 700 мільярдів доларів в підприємства Китаю, тому що, по-перше, ви не можете їх контролювати — вони не діють за правилами. Вони роблять все можливе, щоб обійти стандарти і правила. По-друге, ми підсилюємо їхні збройні сили», — сказав він.

«Нам не потрібно цього робити, 700 мільярдів доларів — це великі гроші. І тому ми заявили, що не хочемо дозволити президентам Байдену, Трампу або будь-якому іншому президенту в майбутньому інвестувати в Китай гроші федерального уряду».

Тубервіль не здивувався, коли дізнався про інвестиції фонду та інших підприємств в китайські компанії. За його словами, основна проблема полягає в тому, що кожен бізнес в Китаї повинен відповідати перед комуністичною партією Китаю (КПК), навіть якщо він стверджує, що не робить цього.

«Це диктатура. Вони комуністи. Вони все контролюють. Тепер вони можуть сказати, що деякі компанії не мають нічого спільного з КПК, але вони пов'язані. Зрештою, вони повинні будуть відповісти. Тому я вважаю важливим, щоб ми зробили тут все можливе. Ми не повинні дозволяти інвестувати в Китай, особливо гроші федерального уряду».

Федеральний рада з пенсійних ощадних інвестицій, який керує Програмою заощаджень TSP, під тиском Білого дому минулого року заявив, що на невизначений термін відкладає плани щодо інвестування в деякі китайські підприємства.

«Через істотно інше економічне середовище, яке пов'язане значною мірою з впливом глобальної пандемії COVID-19, а також через призначення трьох нових членів Федеральної ради по пенсійним ощадним інвестиціям, в очікуванні подальшого вивчення, рада відкладає заплановані інвестиційні стратегії», — йдеться в заяві ради директорів.

Раніше в листі колишньому міністру праці Юджину Скаліа офіційні особи адміністрації Трампа заявили, що інвестування коштів TSP «направить бюджетні гроші в компанії, які представляють серйозну заклопотаність у галузі національної безпеки та гуманітарної діяльності, оскільки вони діють в порушення законів США і сприяють зусиллям уряду Китаю будувати його армію і пригнічувати релігійні меншини».

Минулого тижня президент Джо Байден розширив введені Трампом заборони на інвестиції в китайські оборонні та технологічні компанії.

«Президент Трамп не дозволив цього статися. Тепер Байден натякає, що не дозволить витрачати гроші та інвестувати їх у [Китай].», — сказав Тубервіль, зазначивши, що його законопроєкт «з цього моменту не дозволить жодному президенту» інвестувати кошти TSP в Китай.

Сенатор зазначив, що його законопроєкт користується значною підтримкою, і законодавці спробують домогтися його прийняття в Конгресі, контрольованому демократами.

Інший законопроєкт, що забороняє інвестувати гроші фонду TSP в китайські фірми, був внесений в минулому місяці двопартійною групою, включаючи сенаторів Джинн Шейхін і Марко Рубіо.

«Викликає тривогу те, що мільярди доларів з пенсійних рахунків федеральних державних службовців, таких як наші військові, зараз інвестуються в Китай і підтримують компанії, які загрожують американським інтересам і цінностям. Це неприпустимо, — сказала Шейхін. — Я пишаюся тим, що очолила ці двопартійні, двопалатні зусилля в тому, щоб Китай не отримував вигоду від нашої громадянської робочої сили або військовослужбовців, особливо за рахунок нашої національної безпеки».

Джерело: The Epoch Times