США обвалили світові ціни на нафту

Ціни на нафту впали 10 червня після того, як дані про запаси в США, найбільшому в світі споживачі нафти, показали зростання запасів бензину, який вказує на слабший, ніж очікувалося, попит на паливо на початку літа. Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 36 центів, або 0,5%, до $71,86 за барель.

Ф'ючерси на нафту WTI впали на 35 центів, або 0,5%, до $69,61 за барель. Про це повідомляє Reuters.

Запаси сирої нафти в США, включаючи Стратегічний нафтовий резерв (SPR), падають 11 тиждень поспіль, оскільки нафтопереробні підприємства нарощують видобуток, але запаси палива різко виросли через слабке споживчого попиту.

Передбачуваний попит на бензин впав до 8,48 млн барелів на добу, в порівнянні з 9,15 млн тижнем раніше, а також в порівнянні з 7,9 млн барелів на добу рік тому.

Нагадаємо, в 2021 році нафта пішла вгору на тлі досягнення країнами ОПЕК+ нових угод. Саудівська Аравія скоротить видобуток приблизно на 1 млн барелів на добу.

Раніше ціни на нафту еталонних марок зросли на тлі публікації Американським інститутом нафти даних про зниження запасів сировини в США. Інститут повідомив, що за тиждень комерційні запаси в США скоротилися на 2,1 мільйона барелів. При цьому аналітики очікували зниження на 3,6 мільйона барелів.

Також інвестори перебувають в очікуванні офіційної статистики щодо комерційних запасів сировини. Вона буде опублікована в середу ввечері міністерством енергетики США.