В Угорщині хочуть ухвалити закон про заборону «гей-пропаганди», як у Росії. Правозахисники просять Байдена втрутитися

Про законодавчу ініціативу «Фідес» у четвер, 10 червня, повідомило видання hvg.

hu.

Владні депутати подали законопроєкт як поправки до закону про покарання за педофілію. Його пропонують доповнити положеннями, що дітям до 18 років забороняється показувати «будь-який контент, що пропагує трансперехід чи гомосексуальність».

Заборона поширюватиметься, зокрема, і на рекламні оголошення (отже, і на соціальну рекламу), спрямовані на неповнолітніх. Також законопроєкт пропонує створити реєстр організацій, яким дозволяється викладати уроки секс-просвіти в школах.

Як зазначає hvg.

hu, тлом для цих поправок, імовірно, став скандал жовтня 2020 року довкола книги для дітей «Країна див для всіх». У ній головними героями були представники етнічних і релігійних спільнот та ЛГБТ+. Так, одна з історій розповідала про кохання двох принців.

У «Фідес» тоді назвали книгу прикладом «пропаганди гомосексуальності» серед дітей. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина — толерантна країна, «але одну червону лінію перетинати не можна: залиште в спокої дітей».

Після оголошення нового законопроєкту громадська організація Budapest Pride, яка об’єднує ЛГБТ+-активістів Угорщини, порівняла його із законом про «гей-пропаганду», який діє в Росії з 2013 року.

Вона розкритикувала Орбана за загравання з режимами РФ і Китаю, де ситуація з ЛГБТ+ так само перебуває не в найкращому становищі, й закликала президента США Джо Байдена обговорити питання прав ЛГБТ+ із угорським прем’єром на саміті НАТО 14 червня.

В Угорщині протягом останніх років послідовно обмежують права ЛГБТ+. У грудні 2020 року парламент країни вніс поправки до конституції і фактично заборонив гомосексуальним парам усиновлювати дітей. Ще раніше в країні заборонили юридично змінювати стать.