Росія зрозуміла, що без США в Афганістані не впорається

Останній американський солдат ще не покинув землю Афганістану, а з Москви вже понеслися в США пропозиції, загальний зміст яких - готові допомогти вам воювати далі. Тобто російські керівники сиділи 20 років за НАТОвським щитом і турбот не знали. Тепер хочуть продовження.

Через російське видання "Комерсант" поступила новина, що Путін запропонував у Женеві Байдену використовувати російські військові бази в Таджикистані і Киргизії.

Якщо факт мав місце, то зрозуміло, чому вирішили використовувати пресу - пройшов місяць, а відповіді від Сполучених Штатів на "щедру пропозицію" немає.

Тоді, знову через "Комерсант", Кремль озвучив ще одну пропозицію - "мова могла б йти про обмін інформацією". Це чергова груба пропагандистська витівка - виставити себе конструктивними хлопцями.

Хоча позиція Лаврова пройнята не тільки антиамериканізмом, він ще зайнятий під'юджування країн Середньої Азії протистояти пропозиціям Сполучених Штатів. Одночасно, це - спроба шантажу.

"Щедра пропозиція" від РФ надати США бази - дурість. Нічого, крім слабкості і невпевненості тут прочитати не можна.

Виходить так, що влада Росії розуміє - поодинці важко протистояти загрозі з Афганістану, необхідно партнерство з США, які за фактом, маючи на увазі українські події, призначені головним противником і проти яких роками на державному росТБ ведеться пропаганда.

Можливо, що це ще одна спроба (як було з Сирією в 2015 році) прокласти дорогу до міфічної "нової Ялті". Якщо так, то тут знову визнання слабкості, перевіреної роками неможливості перемогти в протистоянні зі Сполученими Штатами і Європою.

Виглядає все це так, що Росія не в змозі заповнити вакуум, який утворюється в регіоні, після відходу Сполучених Штатів з Афганістану. Країна не здатна стати лідером в регіоні, не має ресурсів для такого лідерства. Коли постало практичне питання про те, щоб замінити США, які за запевненням Лаврова в Афганістані провалилися, з'ясувалося, що крім надування щік, ідейної розгубленості і дрібної дипломатичної метушні, запропонувати нічого.

Раніше Український Дощ повідомляв, що афганські військові сотнями тікають у Таджикистан, рятуючись від наступу талібів, а у Москву з візитом прилетіли члени забороненої терористичної організації «Талібан».

Після того як 8 липня 2021 року неподалік від туркменського міста Серхетабад (колишня Кушка), що на кордоні з Афганістаном, відбулися перестрілки й було чутно вибухи, Ашгабад почав передислокацію туди важкої техніки власного Міністерства оборони.