Франція заборонить знищення курчат-самців шляхом розчавлювання і отруєння газами

Франція з наступного року заборонить знищувати шляхом розчавлювання і отруєння газами курчат-самців.

Про це заявив у неділю міністр сільського господарства Жульєн Денорманді, повідомляє "Європейська правда" зпосиланням на агентство Reuters.

Цю практику знищення птиці групи захисту тварин засудили як варварство.Франція буде на прийнятті аналогічних заходів на європейському рівні.

Щорічно таким способом у країні знищується 50 мільйонів курчат-самців, живими залишаються тільки самки, майбутні кури-несучки, розповів Денорманді в інтерв'ю Le Parisien.

"Франція - перша країна в світі, разом з Німеччиною, яка припинила розчавлювання і отруєння газами курчат-самців", - додав міністр.

За його словами, дві країни спробують переконати своїх партнерів у Європейському Союзі оголосити цю практику незаконною на засіданні ради міністрів сільського господарства ЄС в понеділок.

З 2022 року заводчикам у Франції необхідно буде мати машини для визначення статі курчат до того, як вони вилупляться.

"Динаміка йде повним ходом, і, з огляду на вже розміщені замовлення, до кінця першого кварталу 2022 року машини будуть встановлені для двох третин виробництва у Франції", - додав Денорманді.

Очікується, що цей захід призведе до додаткових витрат у розмірі 1 євроцента за коробку з шести яєць, сказав він. Щоб допомогти заводчикам придбати обладнання, Франція надасть субсидії на загальну суму 10 мільйонів євро.

За словами Денорманді, кастрація живих поросят також буде заборонена з початку 2022 року.