Європейська комісія звільнить від податків авіакомпанії після переходу на еко паливо

Європейська комісія буде заохочувати використання екологічно чистого авіаційного палива (SAF) за допомогою звільнення від податків, як було запропоновано на минулому тижні в рамках нового плану, відомого як «Fit for 55», за допомогою якого ЄС хоче досягти мети скорочення викидів вуглецю на 55% за рахунок 2030 г. (повернення до рівнів 1990 року).

План передбачає, що екологічно безпечні і альтернативні види авіаційного палива принесуть користь авіакомпаніям звільнення від податків. Авіакомпанії будуть змушені завантажувати авіапаливо і SAF при вильоті з аеропортів ЄС. Крім того, це також змушує постачальників авіаційного палива включати більше SAF, збільшуючись до 5% в 2030 році і до 63% до 2050 року.

Пропозицію направлено на просування передового біопалива і синтетичного палива, виробленого з екологічно чистої електроенергії, відповідно до вимог стійкості переглянутої Директиви з відновлюваних джерел енергії (RED).

Викиди CO2 повинні бути оцінені, «щоб спонукати споживачів, виробників і новаторів вибирати чисті технології і продукти», – сказала президент Європейської комісії Урсула Фон Дер Ляйен, представляючи основні цілі нової дорожньої карти, щоб Європейський Союз очолив міжнародну боротьбу за клімат, і доводять, що авіаційна і морська галузі також будуть включені в Європейську систему торгівлі квотами на викиди (EU ETS).

У податковому розділі Комісія запроваджує мінімальні податкові ставки, що застосовуються до екологічно безпечного авіаційного палива, використовуваному для польотів всередині спільноти, що «дозволить краще враховувати екологічні витрати викопного палива і стимулювати використання більш екологічно безпечних видів авіаційного палива».

Пропоновані податкові ставки на авіапаливо будуть поступово збільшуватися протягом 10 років до мінімальної ставки 10,75 євро за ГДж в країнах ЄС.

На додаток до зниження забруднення і шуму від стаціонарних літаків, план вводить постанову про постачання електроенергією всіх стаціонарних літаків в аеропортах основної мережі та глобальної мережі TEN-T замість авіаційного палива. Рішення буде застосовуватися до всіх виходів на посадку, починаючи з 2025 року, і до всіх польовим постам в 2030 році.

Ще одна міра в рамках пропозиції – скасування звільнення від податків на паливо, що використовується для польотів всередині спільноти. Однак, беручи до уваги, що на рейсах усередині спільноти існує висока частка ринку тільки вантажних рейсів, які не можуть обкладатися податком відповідно до міжнародних угод, RED пропонує зберегти звільнення від податків строго для вантажних рейсів. Таким чином, «між вантажними перевізниками з ЄС і третіх країн будуть збережені рівні умови», – сказав Фон Дер Лайєн.