Барселона наполегливо демонструє прагнення незалежності

За кілька днів до нових офіційних переговорів між центральним урядом Іспанії та регіональним урядом Каталонії щодо майбутнього Каталонії десятки тисяч прихильників незалежності виступили у Барселоні. Девізом демонстрації було: "Ми будемо боротися за незалежність і переможемо".

За даними руху громадян Каталонії (АНК), які, як і щороку на національне свято Каталонії, закликали Діаду на марш через Барселону, у ньому взяли участь близько 400 тисяч осіб.

Поліція, за оцінками газети "La Vanguardia", оцінила їхню кількість лише у 108 000 осіб.

Це було значно менше, ніж за роки пандемії коронавірусу, коли брало участь більше мільйона людей.

Море прапорів на вулицях Барселони

Багато демонстрантів розмахували прапорами Каталонії, тим часом сталася метушня, коли деякі кинули туалетний папір та сміття у відділ поліції. Вони розпочали бійку з поліцейськими.

Діада щорічно відзначається 11 вересня.

Досить незвичайним нагадуванням є поразка каталонців: цього дня, у 1714 році, Барселону завоювали війська іспанського короля Філіпа V після того, як каталонці підтримали його супротивника у війні за іспанську спадщину. Таким чином, Каталонія втратила самоврядування.

Нові переговори між центральною та регіональною владою

З нагоди свята представники сепаратистів підтвердили свою вимогу щодо самовизначення. Вони хочуть незалежності та відокремлення Каталонії від Іспанії. Центральний уряд у Мадриді хоче надати регіону на північному сході Іспанії максимум більшої автономії.

За кілька днів - точна дата ще не визначена - центральний уряд хоче зустрітися з регіональним урядом Каталонії, щоб обговорити шляхи виходу з політичної кризи. Серед сепаратистів спірне питання, чи мають такі переговори взагалі сенс, оскільки Мадрид відхиляє офіційний референдум про відокремлення Каталонії. Крім того, конституція Іспанії не допускає проведення такого референдуму. Населення Каталонії поділено. За даними опитувань, приблизно половина прагне незалежності, інша половина - ні.

Незаконний референдум 2017 року

Чотири роки тому, 1 жовтня 2017 року, сепаратисти організували референдум і в односторонньому порядку проголосили незалежність Каталонії. Це спричинило серйозну політичну кризу. Тоді консервативний центральний уряд у Мадриді у відповідь відхилив регіональний уряд і притягнув до відповідальності лідерів руху за незалежність. Дев'ять прихильників незалежності були засуджені до дев'яти до 13 років позбавлення волі .

Сьогоднішній прем'єр -міністр соціалістів Педро Санчес помилував засуджених у червні минулого року . Напередодні переговорів глава уряду написав у Twitter, що в майбутньому діалозі з регіональним урядом Каталонії він хоче досягти позитивних результатів для Каталонії.