Євродепутат назвав один із головних принципів у відносинах ЄС з Росією

Про це сьогодні у Страсбурзі в ході пленарного засідання Європейського парламенту заявив євродепутат Андрюс Кубілюс (Литва), який представив на розгляд учасників парламентської сесії проєкт нової доповіді щодо напрямків політичних відносин між ЄС і Росією, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Росія є важливою країною, вона має важливий вплив на події у східній частині Європейського континенту, і тому ЄС має отримати чітку довгострокову стратегію, чіткі цілі та інструменти політики стосовно Росії. Перш за все, ми хочемо мати добрі відносини з Росією, але це залежить від самої Росії. З Росією, якою, як вдома, так і за кордоном керує авторитарний, клептократичний та агресивний режим Путіна, неможливо мати добрі відносини. Сьогоднішня Росія – це найбільша загроза для Європейської безпеки», - наголосив Кубілюс.

Він наголосив, що одним із головних принципів у відносинах ЄС з Росією має бути дуже чіткий розподіл між ставленням до режиму в Кремлі та підходами до російського народу та суспільства, які є першими жертвами такого режиму.

«Ми дуже критичні стосовно кремлівсьікого режиму , і дуже позитивні й оптимістичні щодо майбутнього російського суспільства. Ми абсолютно переконані, що у майбутньому російський народ буде жити у суспільстві з системою управління європейського типу. Якщо це можуть робити українці, і якщо цього прагнуть білоруси – немає жодних причин, чому російський народ не може йти таким же шляхом», - сказав депутат Європейського парламенту.

Він зауважив, що представлена доповідь надає декілька чітких рекомендацій для європейських інституції щодо політики ЄС стосовно майбутньої демократичної Росії.

«Ми маємо сконцентрувати наші зусилля на досягненні чітких довгострокових цілей - як допомогти російському народу трансформувати власну країну та повернути її до розвитку європейського типу. Це перший раз, коли Європейський парламент надає настільки чіткий напрямок щодо головної політичної цілі відносин Євросоюзу з Росією», - додав Кубілюс.

Як повідомляв Укрінформ, ще у 2016 році лідери країн та урядів ЄС погодили п’ять головних принципів у взаєминах між ЄС і Російською Федерацією, перший з яких стосується повної імплементації Мінських угод.

Ще чотири принципи стосуються зміцнення відносин із партнерами і сусідами на Сході та в Центральній Азії; стійкості ЄС до загроз у сфері енергетики та кіберпростору; продовження цілеспрямованої взаємодії з РФ за обраними напрямками зовнішньої політики, зокрема на Близькому Сході, а також у боротьбі з тероризмом; підтримки Євросоюзом російського громадянського суспільства, зокрема розвитку контактів між людьми в ЄС та Російській Федерації.