Вшановував жертв сталінських репресій. В Росії марійського жерця оштрафували за запалені свічки у лісі

На думку співробітника відомства, служитель язичницького культу порушив правила протипожежного режиму під час обряду, повідомляє Портал-Credo.

Обряд був присвячений пам'яті жертв сталінських репресій, а також удмуртскому вченому Альберту Разіну, який у 2019 році вчинив акт протестного самогубства через обмеження удмуртської культури. В молитвах взяли участь члени організації «Марій ушем» Володимир Козлов, Віктор Новогорский, а також активіст татарської громади Марій Ел Рамай Юлдашев.

Як розповіли виданню "7х7" учасники моління, співробітники МНС і поліції спостерігали за дійством, не втручаючись, однак після його закінчення підійшли до Танакова і склали на нього протокол. Приводом для притягнення до відповідальності, за словами представників відомства, стало використання свічок. Сам жрець пояснив, що свічки були заправлені в обрізи пластикових пляшок, щоб не залишати вогонь відкритим.

«Визнаю, що запалив свічки, але вважаю, що мав право це зробити, здійснюючи релігійний обряд. Загрози лісу вони не представляли. Вважаю себе невинуватим у пред'явленому обвинуваченні. Мені сказали, що рішення у моїй справі приймуть 16 вересня. Але я не знаю, чи буде це судове засідання або рішення прийме МНС », - сказав Танаков.

Жерцю загрожує попередження або штраф до 3 тисяч рублів. Раніше, в листопаді 2020 року, влада Йошкар-Оли оштрафувала Рамаяна Юлдашев та ще двох активістів організації «Марій ушем» за нібито незаконну висадку саджанців дуба в пам'ять про 15 репресованих марійських громадських діячів. Однак в січні нинішнього року міський суд Йошкар-Оли скасував штрафи і припинив переслідування.

У квітні цього року, за указом глави Марій Ел Олександра Евстіфеева, міністр внутрішньої політики Марій Ел Михайло Данилов вніс деяких прихильників марійської традиційної релігії в місцевий перелік "радикалів".