ЗМІ Грузії пишуть, що спецслужби країни прослуховували священнослужителів. Влада каже про змову проти держави і церкви

Так, про прослуховування з боку спецслужб повідомили опозиційні телеканали «Мтаварі», «Формула» та «Пірвелі». Медійники розповіли, що отримали записи майже одночасно від джерела з IP-адресою з Каліфорнії. Зокрема, їм надіслали посилання на сайт з матеріалами оперативної діяльності Служби державної безпеки Грузії.

Гендиректор телекомпанії «Мтаварі» Ніка Гварамія заявив, що журналісти отримали тисячі файлів з розшифровками телефонних розмов, чатів у соціальних мережах, інформаційних повідомлень від конфіденційних джерел і доповідних записок про оперативні розробки спецслужби.

Як зазначає Jam News, спецслужби вели спостереження за пересуваннями священнослужителів, їх банківськими переказами, а також їхнього особистого життя. Наприклад, є відомості про священників, які вживають наркотики або мають зв'язки зі злочинцями.

Гварамія заявив, що його телеканал «Мтаварі» не буде публікувати записи розмов, оскільки вони «мають особистий характер, зроблені незаконно і не представляють громадський інтерес». Однак телеканал «Пірвелі» таки поширив частину розмов. Журналісти зазначили, що окрім священнослужителів спецслужби прослуховували журналістів, політиків та іноземних дипломатів, зокрема посла ЄС у Грузії Карла Харцеля. Представник ГО «Демократична ініціатива Грузії» Георгій Мшвенієрадзе розповів ЗМІ, що те, що він почув в етері «Мтаварі», є явним доказом, що його прослуховували.

«З великою часткою ймовірності це прослуховування було здійснено державними структурами. Я можу підтвердити, що така телефонна розмова була», ㅡ розповів він виданню «Кавказский узел».

Яка реакція?

У прокуратурі Грузії заявили про початок розслідування за статтею про «порушення таємниці приватної комунікації».

Натомість прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі назвав поширення матеріалів про прослуховування змовою проти держави і церкви.

«Слідство встановить, що це ㅡ фальсифікація, фабрикація або ми маємо справу з ще більш тяжким злочином», ㅡ заявив прем'єр.

Він також вважає, що до скандалу про поширення файлів можуть мати відношення експрем'єр Георгій Гахарія та заступник глави СДБ Грузії, що працював при ньому, Олександр Ходжеванішвілі.