Ліберальні партії Чехії планують підготувати коаліційну угоду до 8 листопада

Європейська правда

Переможці парламентських виборів у Чехії, ліберальні блоки Spolu та Партії Піратів і STAN, які отримали більшість на виборах до нижньої палати минулих вихідних, мають намір підготувати коаліційну угоду до 8 листопада, коли відбудеться засідання нового парламенту.

Про це журналістам повідомив лідер Spolu Петр Фіала, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Czech Radio.

Широка коаліція Spolu і PirSTAN, яка отримала в Палаті депутатів 108 місць з 200, претендує на правління країною і має намір сформувати новий уряд. До 8 листопада політичні сили сподіваються повністю домовитися про свої програмні пріоритети і розподіл міністерських портфелів.

Фіала також повідомив, що вже подав заявку на зустріч з президентом Мілош Земаном, яка може відбутися після того, як глава держави буде виписаний з реанімації.

77-річний Земан був доставлений в празьку лікарню в неділю з невідомим захворюванням. Він не коментував подальші кроки після виборів.

Напередодні партія прем’єра Чехії ANO сигналізувала про готовність перейти в опозицію.

Підрахунок голосів на виборах у Чехії минулих вихідних засвідчив поразку правлячої партії, ліберальні партії сформують уряд, а комуністи вперше лишилися поза парламентом.