У США заявили, що масштабна пожежа, в якій загинули дев'ятеро дітей, почалася з різдвяної ялинки

ТСН

Підпалену запальничкою різдвяну ялинку вважають причиною масштабної пожежі в американському місті Філадельфія, в якій загинули дванадцятеро людей, зокрема дев'ятеро дітей.

Про це із посиланням на представників місцевої пожежної охорони повідомляє ABC News.

Зазначається, що загалом в момент інциденту в приміщенні перебували 14 людей, двоє з яких отримали тяжкі поранення та перебувають в лікарні.

У квартирі, де сталася пожежа, проживала сім'я, зокрема три сестри та їхні діти. Відомо, що п'ятирічну дитину знайшли на другому поверсі, а інший потерпілий, також неповнолітній, врятувався, вистрибнувши з вікна. Ще 12 людей, зокрема дев'ятеро дітей, загинули від отруєння димом.

За словами комісара пожежної охорони Філадельфії Адама Тіля, слідчі знайшли на місці події запальничку, яка лежала поруч із різдвяною ялинкою. Інших можливих джерел займання виявлено не було.

"Ми з упевненістю від 99 до 100% вважаємо, що першим предметом, що спалахнув у цій пожежі, була ялинка, - вказав Тіль. - Ґрунтуючись на доказах, ми майже з упевненістю вважаємо, що джерелом займання цього дерева була запальничка, яка була поблизу".

На думку пожежників, п'ятирічна дитина єдина перебувала на другому поверсі, де і сталося займання. Раніше у Philadelphia Inquirer із посиланням на власні джерела повідомляли, що дитина розповіла слідчим, що гралася із запальничкою, коли спалахнула різдвяна ялинка.

Тіль, коментуючи цю інформацію, зауважив, що слідчі не знайшли жодних доказів, які могли б спростувати гіпотезу про те, що 5-річна дитина підпалила дерево запальничкою.

За словами начальника пожежної охорони Філадельфії, пожежа з високою температурою, отруйним димом та відсутністю видимості розповсюдилася дуже швидко. Справу розслідують як підпал.

"Ми вважаємо, що мало місце те чи інше втручання людини, щоб піднести джерело запалення до першого предмету, що спалахнув", - вказав Тіль, додавши, водночас, що інші відомства можуть класифікувати пожежу як випадкову.

Він вказав, що жоден із шести пожежних сповіщувачів у приміщенні, де спалахнуло полум'я, не спрацював, а димова сигналізація у підвалі спрацювала надто пізно, щоб попередити мешканців, більшість з яких в момент інциденту перебували на третьому поверсі.

На повне розслідування відомству знадобляться декілька місяців.