Два додаткових вихідних: британці заради святкування 70-річчя правління Єлизавети II відпочиватимуть у четверг 2 червня і п’ятницю 3 червня

iViche

І хоча 2 червня 2022 року буде лише 69 років від коронації Єлизавети II, але 6 лютого 2022 року буде 70 років від її фактичного сходження на престол у день смерті її батька короля Георга VI (коронацію через жалобу за померлим монархом зазвичай відкладають на понад рік). Саме тому святкування річниці правління приурочене до 2 червня

95-річна Елізабет Александра Мері, представниця Віндзорської династії, яку з 6 лютого 1952 року весь світ знає як Єлизавету IIформальна голова держави у 15 державах Співдружності (Велика Британія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Папуа Нова Гвінея, Ямайка, Гренада, Беліз, Тувалу, Сент-Люсія, Сент-Вінсент і Гренадин, Антигуа і Барбуда, Сент-Кіттс і Невіс, Багамські Острови, Соломонові Острови). Також королева є головою держави у Британських Заморських Територіях (Гібралтар, Бермудські острови тощо); до 30 листопада 2021 року була формальною головою держави і в Барбадосі.

Окрім того, британська королева формально є Верховною Управителькою Англіканської церкви та головнокомандувачкою збройних сил Великої Британії.

Святкування 70-річчя правління Єлизавети II відбудеться у четверг 2 та п’ятницю 3 червня 2022 року – ці дні оголошені у Великій Британії вихідними. Серед заходів – парад у центрі Лондона, святкова англіканська літургія у лондонському соборі Святого Павла, концерт у Букінгемському палаці.

Серед інших масштабних заходів – кінна вистава, присвячена історії Великобританії, яка відбудеться 12-15 травня у Віндзорському замку (35 км на захід від центру Лондона); а також лазерні шоу в Лондоні, присвячені правлінню Єлизавети ІІ, що заплановані на липень.

Єлизавета II утримує рекорд за тривалістю перебування на троні у Великій Британії. До неї рекордно довге правління було у її прапрабабусі, королеви Вікторії, яка правила майже 64 роки (1837-1901).

Нагадаємо, 95-річна Єлизавета II відмовилася від премії «Старенька року».