Загадкове вбивство родини в Альпах: підозрюваного затримали через 10 років

BBC news Україна

Французька поліція заарештувала підозрюваного у загадковому вбивстві британської сім'ї.

Воно сталося у 2012 році в альпійському департаменті Верхня Савоя. Цей злочин вважається одним з найгучніших і найбільш загадкових у Франції.

Ім'я та стать підозрюваного не називають.

За словами поліцейських, затримання особи стало успіхом у розслідуванні.

До цього часу досягти прогресу в розслідуванні не вдавалося попри те, що ним займаються понад сто офіцерів французької та британської поліції.

AFP

Сім'я британського підданого іракського походження, 50-річного Саада аль-Хіллі була у Франції.

5 вересня 2012 року їхні тіла знайшли в автомобілі BMW з британськими номерами на лісовій стоянці біля озера Ансі.

Серед вбитих були сам Хіллі, його дружина та теща.

Їх застрелили. На місці вбивства поліція знайшла десятки стріляних гільз, а також шведські та іракські паспорти.

Ймовірно, всі постріли зробили з однієї зброї - напівавтоматичного пістолета фірми "Люгер" зразка 1906 року.

Поряд з машиною також виявили тіло місцевого жителя, 45-річного Сільвана Мольє, який, ймовірно, проїжджав повз на велосипеді й став випадковою жертвою.

В автомобілі також були дві доньки вбитої пари, семи та чотирьох років. Старша Зайнаб була поранена трьома кулями, впала в кому, але вижила завдяки оперативному втручанню французьких лікарів.

Молодша Зіна під час нападу не постраждала. Мати накрила дівчинку своїм тілом, і її виявили лише через вісім годин після початку роботи слідчої групи.

З того часу дівчатка живуть під іншими іменами. У 2020 році слідчі знову їх допитали, але справа так і не зрушила з мертвої точки.

Серед можливих мотивів убивства французькі правоохоронні органи розглядали спробу пограбування, перервану угоду із продажу наркотиків, а також сімейну сварку.

Однією з версій була професійна діяльність батька, який працював інженером у супутниковій сфері. Він займався і секретними розробками.

Однією з головних зачіпок поліція вважала позашляховик з правим кермом і, ймовірно, з британськими номерами, який бачили на дорозі поблизу Ансі приблизно за 20 хвилин до вбивства.

Проте його пошуки були марними.

У червні 2013 року у Британії затримали брата вбитого - Заїда аль-Хіллі. Французька поліція заявляла, що має підстави для його допиту як підозрюваного.

Раніше в ЗМІ з'явилися повідомлення, що приводом для вбивства міг стати конфлікт через гроші, що, можливо, був між убитим Саадом Хіллі і його братом Заїдом.

Проте звинувачення проти Заїда аль-Хіллі так і не висунули.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!