«Талібан» оприлюднив бюджет Афганістану обсягом 508 млн доларів

Велика Епоха

Як повідомило у четвер міністерство фінансів, таліби затвердили перший бюджет після повернення до влади в Афганістані у серпні, який не включає жодної міжнародної допомоги та охоплює перші три місяці 2022 року.

«Вперше за два десятиліття ми склали бюджет, який не залежить від міжнародної допомоги. Для нас це велике досягнення», — сказав представник міністерства Ахмад Валі Хакмаль.

Відколи ісламісти прийшли до влади, міжнародні донори призупинили масштабну допомогу, яка до цього становила 80% афганського бюджету.

Бюджет на 1-й квартал 2022 року

Цей затверджений у вівторок бюджет у розмірі 53,9 млрд афгані (508 млн доларів) стосується лише першого кварталу 2022 року і майже повністю присвячений операційним видаткам уряду.

Таліби вирішили, що відтепер фінансовий рік ґрунтуватиметься на сонячному календарі, який зазвичай розпочинається 21 березня. Наступний бюджет, який, за словами Хакмаля, вже готується, буде представлений після цієї дати.

За словами представника, майже весь бюджет (49,2 мільярда афгані) спрямовується «на щоденні державні витрати», такі як заробітна плата.

За його словами, всі державні службовці, які повернулися на роботу після 15 серпня, «отримають зарплату», а також бойовики «Талібану», які з того часу приєдналися до сил безпеки.

Державним службовцям місяцями не платять

В умовах гострої фінансової кризи, викликаного призупиненням міжнародної допомоги, більшість державних службовців не отримували зарплату протягом кількох місяців.

Жінки-держслужбовці, більшості з яких не дозволили повернутись на роботу, також отримають зарплату, сказав Хакмаль. «Ми їх не звільняли», — пояснив він. «Ми вважаємо, що вони повернулися до роботи».

«Всі гроші (у бюджеті) надходять з наших власних ресурсів», — сказав представник, маючи на увазі «митниці, прибутковий податок, доходи від галузевих підприємств», таких як гірничодобувна промисловість.

«Це те, що ми можемо зробити зараз»

Інші 4,7 мільярда афгані будуть витрачені на проєкти розвитку, включаючи завершення транспортної інфраструктури.

«Це не великі гроші, але поки що це те, що ми можемо зробити», — визнав Хакмаль.

Талібам доводиться стикатися з тим, що США заморозили 9,5 мільярда доларів у резервах афганського центрального банку, що еквівалентно половині ВВП країни у 2020 році.

Вашингтон з того часу залишився глухим до вимог ісламістів, які закликають розморозити ці засоби для пожвавлення економіки та боротьби з голодом, що загрожує сьогодні, за даними ООН, 23 мільйонам афганців, або 55% населення.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr