Лавров висловився щодо можливого приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО

АСПІ

Росія цілком поважає суверенітет як Фінляндії, так і Швеції, й сподівається, що внесок цих країн європейську безпеку не ослабне. Але виключно як нейтральних позаблокових держав.

Політика нейтралітету Фінляндії та Швеції є одним з найважливіших внесків у загальноєвропейську архітектуру і забезпечення стабільності на європейському континенті. Про це заявив міністр закордонних справ країни-агресора Сергій Лавров, інформують росЗМІ.

А ось ті, хто всіма "правдами й неправдами" хочуть "спровокувати" приєднання Гельсінкі та Стокгольму до НАТО, не поважає суверенітет цих країн, вважає Лавров, який одночасно визнає право фінського і шведського народів приймати рішення із питання вступу до Північноатлантичного альянсу. "Ми обговорюємо з нашими сусідами ці теми завжди, коли проводимо переговори з міжнародної проблематики. І ми бачимо, що керівництво у Фінляндії та Швеції розуміє всі аспекти цього питання", - наголосив Лавров. Також, він зазначив, що у МЗС РФ є підстави вважати, що "внесок нейтральних держав у європейську безпеку не ослабне".

Нагадаємо, що Вашингтон готовий обговорювати з Фінляндією та Швецією питання щодо можливості їхнього приєднання до НАТО, якщо ці дві сусідні країни висловлять таке бажання. Але такий розвиток подій не подобається Москві, адже "будь-яке розширення НАТО турбує Росію", заявив прессекретар глави Кремля Володимира Путіна Дмитро Пєсков. ASPI news інформувало, що Російська Федерація вимагає від НАТО відкликати обіцянку про вступ України до військово-політичного блоку, яке було ухвалено у Румунії в 2008 році.