Cейм Литви прийняв резолюцію про підтримку вступу Фінляндії та Швеції в НАТО

Прямий

Сейм Литви одностайним рішенням прийняв резолюцію з підтримкою парламентських обговорень у Фінляндії та Швеції щодо можливого членства в НАТО. Вільнюс пропонує країнам скористатися своїм суверенним правом подати заявку на приєднання до Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт сейму литовської республіки.

Як наголошується в резолюції, жодна третя країна не має права накласти вето на вільне волевиявлення Фінляндії, Швеції та будь-якої іншої європейської країни, що відповідає критеріям Північноатлантичного договору, домагатися членства в НАТО.

Угорщина обіцяє не блокувати вступ України до НАТО та ЄС

“У зв’язку з війною Росії та Білорусі проти України, і втратою Білоруссю незалежності у зв’язку зі зміною ситуації з безпекою в Балтійському регіоні вступ Фінляндії та Швеції в оборонний альянс значно підвищило б безпеку й обороноздатність цих та інших країн регіону”, – звернули увагу в сеймі Литви.

За словами голови парламентського комітету у закордонних справах Лайми Андрікене, громадська підтримка у Фінляндії та Швеції членства в НАТО “досягла безпрецедентних висот” з 24 лютого, тобто з дати початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

“В останні дні 76% фінського народу виступає за членство своєї країни в НАТО. Аналогічна ситуація у Швеції. Не сумніваюся, що парламенти обох країн врахують думку нації й найближчими днями будуть прийняті ті рішення, яких ми чекаємо”, – сказала вона.

“Переконавшись, що Фінляндія і Швеція відповідають всім політичним, військовим та іншим вимогам для членства в НАТО і здатні виконати зобов’язання щодо членства в НАТО, Сейм сподівається на гладкий і швидкий процес приєднання і ратифікацію протоколів про приєднання до Північноатлантичного договору парламенти країн-членів НАТО. Водночас він висловив рішучість забезпечити безперешкодний процес ратифікації цих протоколів у литовському парламенті”, – йдеться в заяві литовських парламентарів.

Як повідомляв “Прямий”, Фінляндія і Швеція подадуть заявки на вступ до НАТО вже у травні 2022 року до Саміту у червні.

Раніше повідомлялося, що речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що вступ Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу не принесе безпеки до європейського регіону, оскільки сам Альянс є інструментом конфронтації.

Як відомо, до початку повномасштабного вторгнення Москва погрожувала Україні війною за вступ до НАТО. Росія оприлюднила свій варіант договору зі США та НАТО про “гарантії безпеки”, згідно з яким НАТО зобов’язується виключити подальше розширення та приєднання України до організації.

Тоді генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відхилив вимогу Росії до Заходущодо недопущення приєднання України до Північноатлантичного альянсу.

Зрештою 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Після цього Верховна Рада запровадила воєнний стан в Україні. У зв’язку з чим президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію та утворив Ставку Верховного головнокомандувача.

До слова, у деяких областях України запровадили комендантську годину,як вимушений крок в умовах війни.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.