Велика Британія ввела санкції проти найближчих родичів Путіна

Zaxid.net

Велика Британія 13 травня запровадила санкції проти тіньової мережі, яка фінансує розкішний спосіб життя президента Росії Владіміра Путіна. Під санкції, зокрема, потрапили ймовірна коханка Путіна Аліна Кабаєва і його колишня дружина Людмила Очеретна.

Як зауважили у Міністерстві закордонних справ Великої Британії, статки, які декларує Путін, є дуже скромними і включають невелику квартиру в Санкт-Петербурзі, дві машини радянських часів 1950-х років, причіп і невеликий гараж. Водночас у британському МЗС констатували, що насправді Путін покладається на свою мережу сім’ї, друзів дитинства та еліти обраних людей, які виграли від його правління і, у свою чергу, підтримують його спосіб життя. Їхня винагорода – вплив на справи у Росії, який виходить далеко за межі їхніх формальних посад, констатували у британському уряді.

«Сьогоднішні санкції завдадуть удару по цій кліці, яка зобов’язана Путіну своїм багатством і владою, і, у свою чергу, підтримує Путіна та його військову машину», – наголошується в повідомленні.

Під британські санкції від 13 травня потрапили:

Також під санкції потрапили й інші друзі Владіміра Путіна, які мають стосунок, зокрема, до банків та енергетичних компаній. Загалом з моменту вторгнення Велика Британія наклала санкції на понад 1000 фізичних і 100 юридичних осіб, у тому числі на олігархів із загальним світовим статком понад 117 мільярдів фунтів стерлінгів. Проти 12 людей Велика Британія ввела санкції 13 травня.

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс наголосила, що її країна продовжить санкційний тиск на Путіна до перемоги України.