На Житомирщині оголосили карантин через кукурудзяного жука

У Житомирській області більше 1 тисячі гектарів посівів кукурудзяних полів заражено західним карантинний кукурудзяним жуком. Він є обмежено поширеним на території України (список А-ІІ). Тож для запобігання подальшого поширення шкідника, Головне управління Держпродспоживслужби в області запровадило карантинні обмеження.

Про це повідомляє SEEDS.

«Нові вогнища поширення жука виявлено на території Житомирського та Бердичівського районів Житомирської області на загальній площі 421,84 га. На сьогодні загальна площа зараження західним кукурудзяним жуком, на території Житомирської області вже складає 1194,1 га», – йдеться в повідомленні регіонального управління Держпродспоживслужби.

Так, на надий час на території Житомирської області діють обмеження. Зокрема, заборонено вивезення об’єктів регулювання з карантинної зони, для переміщення територією України. Воно здійснюється лише за умови наявності карантинного сертифіката.

«Важливим фітосанітарним заходом є щорічне обстеження посівів кукурудзи маршрутно-візуальним методом з використанням феромонних пасток (1 пастка на 5 га). З метою локалізації та ліквідації західного кукурудзяного жука здійснюють низку заходів організаційного, фітосанітарного, агротехнічного, біологічного та хімічного характеру», – зауважують у Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, що наприкінці серпня у Вінницькій області оголосили карантин через поширення кукурудзяного жука.