У Житомирі жителі Мирополя протестували проти сміттєпереробного заводу і незаконної оренди землі

15 вересня зранку у Житомирі близько півсотні жителів селища Миропіль, що на Житомирщині, зібралися на акцію протесту під обласною прокуратурою. Люди вимагали внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань дві заяви, в яких вони повідомляли про, на їхню думку, незаконне надання земельних ділянок в оренду у 2012 році. Про це кореспондентам Суспільного розповів учасник акції Володимир Лесько.

За його словами, учасники акції вимагали перевірити законність надання в оренду у 2012 році земельної ділянки площею у майже 10 гектарів та законність користування землею, площею у 4 гектари, іншим приватним товариством, яке, на думку людей, після отримання ділянки в оренду, збирається побудувати там сміттєпереробний завод.

"Там планувалося раніше будівництво сміттєпереробного комплексу, а зараз вже кажуть про сміттєспалювальне підприємство, – розповідає Володимир Лесько. – Виходить так, що "дайте нам землю в оренду, але ми не скажемо, що там буде, а скажемо тоді, коли вже будемо отримувати оцінку впливу на довкілля". Тобто ми пускаємо до себе додому якихось квартирантів, але не знаємо, чим вони будуть там займатися".

Представник громади Андрій Петришин додав:

"Відповідно до Земельного кодексу України, а також інших профільних нормативно-правових актів, районна адміністрація, станом на 2012 рік, не мала права виділяти земельні ділянки під таким цільовим призначенням – це землі промислової забудови. Товариство "Мінерал-2013"не могло отримувати в подальшу оренду цю землю, оскільки попередній користувач ТОВ "Агромат" набув це право безпідставно".

Після години акції протесту прокурор обласної прокуратури Ігор Цьомик повідомив протестувальникам, що відомості по двох заявах мешканців громади внесені до Єдиного реєстру.

"Зареєстрували два кримінальних провадження, оскільки в заяві йдеться про два правопорушення, – каже Ігор Цьомик. – Відповідь на заяву надамо дещо згодом, тому що після реєстрації відомостей у Єдиному реєстрі досудових розслідувань буде визначено орган досудового розслідування, який фактично проводитиме слідство".

Директор товариства "Мінерал-2013" Віктор Кондратюк каже, що на орендованій ділянці сміттєпереробний завод будувати не будуть. Нині поки розглядають вид діяльності, який розгорнуть на цій території, а право оренди як на майновий комплекс, так і на саму ділянку, підприємство отримало законно та без порушень. Подібні акції він називає спробою рейдерського захоплення ділянки.

Читайте також У Житомирі жителі вулиці Героїв Пожежних протестували проти будівництва нової тролейбусної лінії.