Advertisement
UKR.NET новини +38 (044) 392-03-02 reklama@ukr.net
UKR.NET

The Guardian: Путін визнав фінансування "Вагнера" Росією, це допоможе судити його за воєнні злочини

The Guardian: Путін визнав фінансування "Вагнера" Росією, це допоможе судити його за воєнні злочини

Война

The Guardian: Путін визнав фінансування "Вагнера" Росією, це допоможе судити його за воєнні злочини

2 июлPro Ukraine

Російський президент Володимир Путін визнав, що ПВК "Вагнера" фінансувалася російською державою попри те, що ще у 2022 році Кремль заперечував будь-яку причетність до найманців Пригожина. Зізнання Путіна допоможе притягнути його до кримінальної відповідальності за воєнні злочини.

Про це пише британське видання The Guardian.

Попри усі намагання Путіна дистанціюватися від "Вагнеру" та воєнних злочинів, які найманці вчинили в Сирії, Центральній Африці та Україні, 27 червня 2023 року президент РФ визнав – протягом 2022 року "Вагнер" отримав від російського уряду суму у 86 млрд рублів, що еквівалентно мільярду доларів США.

Експерти з міжнародного права, в яких взяло коментар видання, кажуть, що тепер Путіну буде вкрай важко довести непричетність до злочинів "Вагнера" та те, що він не знав про їхнє вчинення.

“Фінансування саме по собі не є достатнім для того, щоб сказати, що хтось несе відповідальність за міжнародний злочин. Але це робить неможливим стверджувати, що “ці речі не мають до нас ніякого відношення”, – сказав один з експертів виданню.

Невдалий бунт Євгена Пригожина

23 червня ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, більш відомий, як "кухар Путіна", розпочав військовий заколот – він оголосив похід своєї компанії на Москву, щоб "розібратися з воєнним керівництвом". Вранці 24 червня було захоплено Ростов, колони "вагнерівців" йшли на Москву через Воронеж та Липецьк.

Пригожин висунув ультиматум: "вагнерівці" йтимуть до Москви, поки Кремль не видасть міністра оборони Сергія Шойгу та голову Генштабу РФ Валерія Герасимова.

Але ввечері 24 червня стало відомо, що громадянська війна в Росії, схоже за все, повністю скасовується. Пригожин увесь день говорив із президентом союзної РФ Білорусі, та прийняв рішення зупинити колони. Тепер сам Пригожин та до 8 тисяч його головорізів перебираються до Білорусі – тому ми розбиралися, чим це може загрожувати Україні.

На тлі цього президент України Володимир Зеленський віддав наказ посилити охорону державного кордону на півночі України – там, де наша країна межує із Білоруссю.

# Червень, # Колона, # кремль