Renault звинувачують в махінаціях з дизельними двигунами

Французька прокуратура пред’явила звинувачення Renault у справі про махінації з показниками рівня шкідливих викидів дизельних автомобілів. Розслідування щодо автовиробника велося з 2017 року: слідчі встановили, що деякі моделі марки генерують в 10 разів більше викидів оксидів азоту, ніж допускається сертифікаційними вимогами Євросоюзу. Дані занижувалися за допомогою програмного забезпечення-аналогічну схему використовував Volkswagen, що в результаті обернулося «дизельгейтом» і збитками для німецького концерну в розмірі 35 мільярдів євро.

Як повідомляє Reuters, Renault заперечує факт вчинення будь-якого злочину і запевняє, що автомобілі марки ніколи не оснащувалися шахрайським ПЗ, здатним знизити показники шкідливих викидів під час тестування. Незважаючи на це, прокуратура зобов’язала компанію внести заставу в розмірі 24 мільйонів євро і надати банківську гарантію на додаткові 60 мільйонів євро для покриття потенційних збитків, пов’язаних із звинуваченням.

Паралельно ведеться розслідування щодо Peugeot PSA, який з недавнього часу входить до складу Концерну Stellantis. Згідно з матеріалами справи, компанія занизила дані про шкідливі викиди майже у двох мільйонів автомобілів. Сама французька марка, як і у випадку з Renault, запевняє, що дотримувалася всіх стандартів і не порушувала закон. Однак якщо вина автовиробника підтвердиться, йому може загрожувати штраф до п’яти мільйонів євро.

Що ж стосується згаданого “дизельгейта”, то цей дизельний скандал розгорівся навколо Volkswagen в 2015 році. Тоді з’ясувалося, що німецький концерн використовував спеціальні пристрої та програмне забезпечення для обходу тестів на вміст шкідливих викидів. В результаті по всьому світу довелося відкликати для лагодження і навіть викуповувати у власників 11 мільйонів автомобілів марок Volkswagen, Porsche, Audi і Seat, оснащених дизельними моторами EA189.

Через махінації були заарештовані глава відділу розробок двигунів Porsche Йорг Кернер, колишній член правління Porsche Вольфганг Хац, екс-глава Audi Руперт Штадлер, топ-менеджер Volkswagen Олівер Шмідт і Мартін Вінтеркорн, який займав тоді пост керівника Volkswagen.

Джерело: Reuters