Мінекономіки підвищило граничні ціни на бензин

Перший діловий

За даними Міністерства економіки, середня вартість бензинів визначена сумою у розмірі 28,40 гривні за літр, а середня вартість дизельного палива – 24,90 гривні за літр. З цих показників відповідно вираховується гранична ціна, що реалізується АЗС на початок листопаду 2021-го.

Таким чином, враховуючи максимальну торгову надбавку, гранична вартість бензину на поточний момент становить 33,40 грн за літр та дизельного палива – 31,90 грн за літр. На початку жовтня вартість бензину була на 20 копійок дешевшою, а дизпалива на 17 копійок дорожчою.

Нагадаємо, що в Україні встановлен карантину до 31 грудня 2021 року, і на даний період його дії уряд дотримується постанови № 474 (14 травня 2021), згідно з якою граничний рівень підвищення націнки до середньої вартості бензину максимум 7 гривень за літр, а дизельного палива – 5 гривень за літр.

Однак важливо врахувати той факт, що встановлення максимальної торгової націнки не стосується «брендового преміального палива» з покращеними показниками якості.

У Мінекономіки заявляють, що практика встановлення максимальної торгової надбавки запобігає зловживанню цінами АЗС та регулює доступність для використання населення цієї продукції. До речі, середню вартість дизельного палива та бензину повідомляють тричі на місяць: 3, 13 та 23 числах.

Раніше ми писали про підвищення цін на бензин та дизельне паливо.

Також ми повідомляли про те, що Державна екологічна інспекція розпочала масові перевірки палива на АЗС. Це сталося у відповідності до наказу прем’єр-міністра України.