У водіїв виховуватимуть свідомість штрафними балами — проект

Закон і Бізнес

Усвідомлення водієм відповідальності за кожне порушення матиме більш серйозні наслідки, ніж одноразовий грошовий штраф. У цьому впевнені народні обранці й пропонують майже новий метод виховання цієї свідомості.

Проект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України» (№6502) повертає до ідеї штрафних балів за правопорушення на дорогах. Проте нардепи стверджують, що у 2015 році попередники обрали хибну модель, за якої штрафні бали віднімалися від бази, а потрібно їх накопичувати. Тоді, мовляв, водії, розуміючі загрозу повторної здачі іспитів, дотримуватимуться правил більш сумлінно.

Кількість штрафних балів залежатиме від небезпечності порушень та становить від 1 до 5 за кожне правопорушення. Так, найбільше покарання передбачене за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год (крім зафіксованого в автоматичному режимі), залишення місця ДТП чи порушення правил руху через залізничні переїзди. Проте, ці бали автоматично анулюються через рік.

Якщо накопичити 12 і більше балів (новачки — 8 і більше), працівник Національної поліції прийме рішення про тимчасове зупинення дії посвідчення водія. Щоправда, його можна буле оскаржити до суду.