Черкаські аудитори провели державний фінансовий аудит бюджету Матусівської ОТГ

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області завершили державний фінансовий аудит бюджету Матусівської сільської об’єднаної територіальної громади за період з 01.01.2018 по 31.12.2020, за результатами якого встановлено факти неефективних управлінських рішень на суму 12,4 млн гривень.

Зважаючи на переважну залежність місцевого бюджету від міжбюджетних трансфертів, державним фінансовим аудитом встановлено ряд факторів, які спричинили неотримання доходів та непродуктивні (зайві) витрати бюджету та певні резерви збільшення його ресурсної бази.

За результатами оцінки стану використання всіх наявних можливостей збільшення дохідної частини бюджету Матусівської ОТГ за операціями із земельними та водними ресурсами встановлено, що бюджетом громади протягом досліджуваного періоду втрачено можливість отримати додаткові надходження орієнтовно на загальну суму 2,4 млн гривень.

Запровадження органом місцевого самоврядування у 2018-2020 роках ставок податку на нерухоме майно нижче максимального рівня, визначеного Податковим кодексом України, позбавило можливості збільшити дохідну частину місцевого бюджету розрахунково на суму 2 млн гривень.

Відсутність плану оптимізації мережі закладів освіти Матусівської ОТГ, зволікання з прийняттям повного комплексу рішень із вказаного напряму позбавило можливості скоротити витрати на утримання навчальних закладів на суму 4,4 млн гривень.

Проведення витрат на утримання комунального закладу (КНП «ЦПМСД» Матусівської сільської ради), який фактично не здійснює діяльності, призвело до неефективного використання коштів бюджету територіальної громади на суму 2,6 млн гривень.

Планування та спрямування коштів місцевого бюджету на утримання посади касира при відсутності операцій з приймання та видачі готівкових грошових коштів, оплату юридичних послуг при наявності у штатному розписі сільської ради посади спеціаліста-юрисконсульта призвело до неефективного використання коштів місцевого бюджету на суму 0,4 млн гривень.

За результатами державного фінансового аудиту надані відповідні пропозиції, спрямовані на поліпшення ефективності використання бюджетних ресурсів і комунального майна територіальної громади, збільшення дохідної частини місцевого бюджету.

В Управлінні діє телефонна «гаряча лінія» 63-85-90.

Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області