У Національній спілці журналістів відзначили черкащан

Сьогодні в прес-центрі Національної спілки журналістів України в Києві вітали переможців творчого журналістського конкурсу до 30-річчя Незалежності України. Багато серед переможців і представників з Черкащини. Це Назарій Вівчарик, Олександр Вівчарик, Тетяна Калиновська, Галина Добровольська (https://procherk.info/news/7-cherkassy/94947-predstavniki-procherku-peremozhtsi-tvorchogo-konkursu-nszhu-2021).

Кожен міг сказати своє слово при отриманні дипломів.

– Творчі конкурси важливі, допомагають самим журналістам поглянути потім на свою роботу, переосмислити, чи варто було стільки сил витрачати, – сказав, вітаючи переможців, голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Як зазначив Сергій Антонович, загалом зараз ЗМІ переживають непрості часи. Соцмережі дещо забирають як аудиторію, так і рекламу. Та перемоги в конкурсах додають журналістам натхнення, переконують, що не варто йти з професії, що варто працювати, бо журналісти потрібні своїй аудиторії, бо журналісти важливі.

– До слова, саме гасло «журналісти важливі» ми й обрали торік, щоб акцентувати увагу на представниках ЗМІ. Викликів у журналістики багато, журналісти мусять іти в інші професії, щоб заробляти, є регіони, де прессекретарів більше, ніж журналістів. Як би це пафосно не звучало, журналісти є дійсно важливими, і ця професія межує з активізмом. Ми, НСЖУ, лобіюємо певну державну програму підтримки ЗМІ, щоб не було державного регулювання ЗМІ, щоб був не контроль, а допомога ЗМІ. Інакше з нинішніми реаліями не буде скоро кого й контролювати, цілі райони будуть як інформаційні пустелі. Тож ми наголошуємо, що за прикладом інших країн держава має надавати підтримку регіональним ЗМІ. Щоб були колективи, які можуть контролювати владу, перевіряти факти, критикувати. На жаль, поки що бачимо, що розуміння важливості ЗМІ немає. Багато політиків зараз узагалі вважають, що важливі лише соцмережі. І коли політики вважають, що вони в Києві «висять на смартфонах», то так само по всій країні – то це помилка, – наголосив Сергій Томіленко.

Він зазначив, що зі змінами суспільства змінюється і журналістика, і журналісти. Розвиваючи газети, створюють і сайти, і Телеграм-канали.

– Є населені пункти, де немає інтернет-зв'язку, – зауважив Сергій Антонович. – І як тоді говорити про диджиталізацію? За цих умов владі та чиновникам слід повертатися назустріч ЗМІ. Місцеві редакції – це форпост боротьби з фейками. Це і є джерело перевіреної інформації, а не Телеграм-канали, які не завжди відомо хто наповнює. У нас є напрацювання щодо законопроєктів про підтримку ЗМІ. Тож ми, спілка журналістів, намагаємося просувати ось такі корпоративні позиції. Ми не егоїсти, ми не просимо просто так грошей. Але, з іншого боку, ЗМІ – особливі, бо це організації, покликані боротися з несправедливістю.

Сергій Томіленко зауважив, що, попри всі негаразди, у ЗМІ багато якісного продукту, багато порушується важливих тем. І журналісти працюють на фаховому рівні. На конкурс в НСЖУ було подано різнопланових матеріалів, де порушено різні теми. Журі було важко працювати, адже треба було розглянути майже 200 заявок, непросто давалося визначити переможців. Були й суперечки. Але назагал звертали увагу на всі ЗМІ, від локальних до національних.

– Тепер впевнені, що ці заохочення будуть лише стимулювати журналістів до подальшої роботи, – сказав Сергій Томіленко.

Він також закликав журналістів об'єднуватися, захищати свої права, закликав колег до взаємопідтримки і втілення гасла «Журналісти важливі!»

Першими нагородили переможців конкурсу в категорії «Всупереч обставинам: Історії і долі». В цій категорії заохочувальний диплом отримав смілянський журналіст, який активно публікується і на «Прочерку», Олександр Вівчарик. Його відзначено за есей про людину, яка в мирному житті впала, як заведено говорити, на самісіньке дно, гинула як особистість, але, потрапивши на війну, вижила.

– Оскільки я на пенсії, то можу собі дозволити «побавитися», – скромно охарактеризував свій допис Олександр Ілліч. – Завдяки цьому матеріалові я потрапив на цей цікавий захід, побачив колег... Дякую всім нам мати не кам’яні, а живі й теплі серця, помічати долі інших людей.