Шкільні страви в Черкасах мають стати сучасними і привабливими для учнів, – начальник управління освіти

В Україні змінилося законодавство про організацію харчування в закладах освіти. Відповідно до неї, з 1 січня 2022 року у школах та дошкільних дитячих закладах мають годувати дітей по-іншому.

Про це повідомив начальник управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Євгеній Степко в інтерв’ю «Ільдані» (https://ildana.tv/post/na-temu-tizhnya-yevgeniy-stepko-pro-zmini-v-sistemi-shkilnogo-harchuvannya?fbclid=IwAR3wwrNHGmRmJLXAAgDrquYnbt5LWynDDO1y0LPyWwQ5QRGbVuBUAZCbIUE).

– Зміна організації харчування є дуже важливою і актуальною темою. За даними експертів ВООЗ, 60 відсотків якості і тривалості життя залежать від саме від якості харчування, – зазначив Євгеній Петрович.

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради уклав договір із технологом харчування Анною Собко, яка на основі нового законодавства складає чотиритижневе меню для урізноманітнення харчування дітей, урахування новітніх підходів щодо жирів, вуглеводів, білків, інших речовин. Крім того, місто вкладає кошти у вдосконалення обладнання харчоблоків.

– У шкільних їдальнях з’являться страви, які психологічно ближчі сучасній дитині. Приміром, спецій буде більше, а цукру і солі – менше, – сказав Євгеній Степко, щоправда, не назвавши жодної нової страви, яку запропонують дітям. – Бо зараз ми користуємося технологічними розробками ще радянських часів. Батьки й діти на це скаржаться. Ясна річ, задовільнити однотипним меню запити тисяч школярів неможливо. Крім того, були скарги й щодо організації процесу харчування: до приходу дітей їжа встигає охолонути, вчителі не завжди слідкують, щоб діти доїдали свої страви тощо. Щоб це виправити, намагаємося принципово змінити підхід до організації харчування, зокрема, забезпечуємо школи мармітними лініями (обладнання для підтримання певної температури їжі). Готувати їжу будуть кухарі з приватних підприємств.

За словами Євгенія Степка, у дитячих садках Черкас харчується приблизно 10 тисяч дітей, а у школах – близько 11,5 тисяч. У 1-4 класах черкаських шкіл діти харчуються за рахунок міського бюджету.

На 23 вересня заплановано міський форум за участю керівників закладів освіти та кухарів приватних підприємств, на якому буде презентовано нову систему харчування.