У Кобриновому на Тальнівщині готуються до щедрівки

Вісті Черкащини

Колядники у Кобриновому на Тальнівщині 7 січня обходили з гарною колядою «Хай Ісус, мале дитя, благословить ваше життя» від хати до хати більше, ніж пів села. Готувалися до цього у сільському будинку культури, звідти, переодягнувшись у костюми, й вирушали до людей. У клубі ініціативу молоді з року в рік підтримують, а тому з радістю допомагають з організацією.

– В основному це юнацтво, учні 10-11-х класів, – розповідає бібліотекарка Лариса Погоріла. – Є і старші учасники. Підбирали костюми, вирішували, хто в чому буде, що одягне, бо шити чи купляти у нас нема за що, то брали те, що в нас є: дещо у будинку культури, щось і з дому приносили. Вирішили співати колядку, яку виконує Ірина Федишин. Їм вона дуже сподобалася, вивчили її, приходили на репетиції щодня майже тиждень. У бібліотеці підібрали слова, щоб вертеп прийшов до господарів і привітав, на прощання побажання щоб сказав.

Лариса Іванівна каже, у селі традиції українського народу зберігають. Цього року коляду зробили більш організовано, ближче до дійства, аніж до простого виконання колядки. Наразі у селі готуються до щедрівки: «Діти зацікавилися цим, а тому готуються з захопленням. Якраз сьогодні у нас репетиція», – каже Погоріла.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Різдвяні віншування та щедрівки для дітей

Запис У Кобриновому на Тальнівщині готуються до щедрівки спершу з'явиться на Вісті Черкащини.