Новий карантин в Україні: Ляшко пояснив, як працюватиме приватний бізнес під час суворих карантинних обмежень

Власники бізнесу зможуть самі обирати, чи працювати їм під час суворих карантинних обмежень. Про це в етері програми "Свобода слова" заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Про посилення карантину українці говорять ще з початку осені, коли дедалі більше МОЗ почало фіксувати випадків захворюваності на COVID-19. У разі переходу України до "жовтого" рівня епідемічної небезпеки власники малого та середнього бізнесу зможуть самостійно вирішувати зупиняти підприємство, чи працювати далі із дотриманням усіх карантинних вимог.

"Ті зміни, які ми запропонували в постанові, дозволяють працювати закладам або з такими обмеженнями, які були для жовтого рівня епідемічної небезпеки, або ж, якщо вакциновано 80% колективу і приходять вакциновані люди — в кінотеатр або в спортзал, тоді можна ці обмеження не застосовувати. Власник закладу обирає, яким шляхом рухатися: або працює в карантинних обмеженнях, або показує, що цей заклад працює для вакцинованих і у ньому весь колектив вакцинований", — сказав Ляшко.

Міністр також зазначив, що такі правила роботи закладів зможуть діяти і надалі під час "червоного" рівня епіднебезпеки. У разі якщо 100% працівників закладів будуть мати сертифікат про вакцинацію від коронавірусу або ж будуть проходити ПЛР-тестування кожні три дні чи нададуть довідку про те, що перехворіли на коронавірус.

ASPI news раніше повідомляло, що у МОЗ анонсували запровадження нового локдауну восени 2021 року. Також головний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив, скільки часу українці будуть змушені носити маски.