ВООЗ схвалила додаткові дози щеплення проти COVID-19. Кому рекомендують їх робити?

Hromadske.ua

Про це повідомили на сайті ООН.

Стратегічна консультативна група експертів (SAGE) ВООЗ ухвалила таку рекомендацію після чотириденного засідання з питань імунізації. Остаточний звіт буде опубліковано вже у грудні.

Наразі ж у ВООЗ рекомендують робити додаткове щеплення усіма вакцинами проти коронавірусу, які вже мають схвалення від організації, людям з ослабленим імунітетом та помірним і важким імунодефіцитом, оскільки вони мають вищий ризик ускладнень.

Люди віком від 60 років і старше, які отримали вакцини Sinovac та Sinopharm, також мають отримати третю дозу, хоча використання інших вакцин також може розглядатися залежно від постачання та доступу до них. Утім, у ВООЗ зазначили, що перед тим, як щепити людей бустерними дозами країни мають охопити максимальну кількість людей основними. А вже потім вводити додаткові дози, починаючи із найстарших вікових груп. Нагадаємо, напередодні вводити додаткові дози вакцини певним категоріям людей також дозволили медичні регулятори США та ЄС. У ВООЗ певний час активно закликали заможні країни не починати вакцинацію третіми дозами препаратів проти коронавірусу, поки бідніші країни не мають доступу до них. Гендиректор ВООЗ зазначав, що «розрив у постачанні вакцин між бідними та багатими країнами є несправедливим». Що відомо про щеплення бустерними дозами?

Pfizer та BioNTech почали досліджувати можливість введення третьої дози вакцини ще в лютому, щоби краще зрозуміти імунну відповідь проти нових варіантів вірусу. На початку липня вони заявили, що отримали «обнадійливі дані» щодо введення додаткових доз.

Окрім того, про можливість вводити ще одну, «бустерну» дозу вакцини говорили в іншій американській компанії ㅡ Moderna. Таким чином у компанії хочуть протистояти «південноафриканському» (Beta) варіанту коронавірусу. Наскільки додаткове щеплення буде ефективним та безпечним, має перевірити Національний інститут алергії та інфекційних хвороб США.

Ідея введення третьої дози вакцини стає дедалі актуальнішою у країнах, які розпочали свою кампанію щеплень раніше за інших. Зокрема через побоювання поступового зниження імунітету у вакцинованих людей.