Китай закрив третє місто на локдаун через спалах варіанту коронавірусу Omicron

Букви

Про це повідомила американська інформаційна агенція AP News.

Тепер кількість людей, яким заборонено покидати будинки, зросла до 20 мільйонів. У провінції Хенань під дію режиму ізоляції потрапили близько 5,5 мільйона осіб. На дорогах не допускається транспорт, окрім екстрених служб, а працюють магазини лише з товарами першої необхідності. Поки невідомо, коли закінчиться термін локдауну.

Аналогічні обмеження в місті Сіань та Ючжоу, де заблоковані в будинках 13 мільйонів та відповідно 1,1 мільйона людей. Однак в цьому випадку вони борються зі штамом Delta.

Зазначимо, що в Китаї мають приймати зимові Олімпійські ігри з 4 лютого. Представник ігор, відповідальний за боротьбу з хворобами, Хуан Чун, сказав, що організатори розраховують на співпрацю спортсменів і посадових осіб, щоб запобігти спалаху.

“Якщо масова передача кластера відбудеться, це точно вплине на ігри та розклад”, – сказав Хуан Чун. “Найгірший сценарій, якщо він станеться, не залежить від волі людини, тому ми залишаємо наші варіанти відкритими”.

У Гонконзі закрили на карантин дитячі садки та початкові школи. Вони мають залишатися на карантині принаймні до місячного Нового року в перший тиждень лютого. До того ж обмеження посилили через штам Omicron, який поширився серед місцевого населення, а не туристів. Нагадаємо, у США дозволили хворим медикам на COVID-19 залишатися на роботі, якщо у них присутні легкі симптоми захворювання або їх немає взагалі. Рішення спровоковане нестачею персоналу в лікарнях.

Також на Кіпрі виявили новий варіант коронавірусу Deltacron. Вчені припустили, що штам може мати здатність до швидкого поширення і витіснення Omicron.