Справа «Ромчика Кулака». У суді завершили допит обвинуваченого хірурга. На черзі – дебати

На четвертий рік після смерті 12-річного Ромчика Кулака у Миколаївському районному суді нарешті завершили допит обвинуваченого хірурга Жидачівської районної лікарні Юрія Михальчука.

Нагадаємо, що батько хлопчика Володимир Кулак шукає винних у смерті сина, якого із сильними болями у животі госпіталізували до Жидачівської районної лікарні. Тоді команда лікарів не могла встановити точний діагноз, тож лікували дитину від гастриту та теплового удару. Коли ж запідозрили кишкову непрохідність – відправили до Львова в ОХМАТДИТ, але вже було пізно. На сьомий день після операції – Ромчик помер. Втім зараз у суді хірург Юрій Михальчук переконував, що смерть хлопчика сталася через тромбоз і була невідворотною. Водночас, заявив, що симптомів тромбозу дитина не мала.

«У суді медик стверджує, що в дитини був тромбоз судин, а не заворот кишечника. Хоча симптоми були саме завороту. І він сам це визнав. Коли ж ми почали його питати про симптоми тромбозу судин – жодного з них у нашої дитини не було», – каже потерпілий, батько Ромчика Володимир Кулак.

Коли фінал справи

Окрім хірурга, обвинувачують у лікарській недбалості ще й інфекціоністку Ганну Чущак. ЇЇ встигли допитати у червні. Загалом резонансна справа тягнеться з 2017 року.

За цією історією стежить Громадська рада пресслужби безпеки при управлінні СБУ у Львівській області, адже без їхнього втручання – справа могла б і не потрапити до суду. Тільки завдяки публічному розголосу, каже Галина Янко – усе вже наближається до фіналу, хоч засідання усіма методами затягували.

«Перше питання – чому дитина опинилася в інфекційному дорослому відділенні лікарні, яка не мала права надавати йому допомогу. Друге питання: чому хірург, згідно його посадових інструкцій, вперше оглянувши дитину, не скерував її одразу до Львова. Він не має відповідної кваліфікації», – коментує голова громадської ради пресслужби безпеки у Львівській області при управлінні служби безпеки Галина Янко

Наступне судове засідання запланували на 13 жовтня. Тоді розпочнуться дебати сторін. Після цього суд ухвалить вирок.

Про історію справи Ромчика Кулака можна почитати тут.