Співаймо українською: У Львові започаткували співочі курси української мови

Вголос

Про це «Вголосу» розповіла етномузикологиня, кураторка проекту СпівРозмова Анна Черноус.

За її словами, зараз у Львові з’являється багато розмовних клубів, де російськомовним пропонують розмовляти українською. До них запрошують внутрішньо переміщених осіб.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

Проте такого, де б навчали українською співаючи, досі не було.

«Я вирішила зробити експериментальний варіант. Маю досвід проведення музичних співочих заходів для немузикантів. То ж вирішила поєднати практику розмовної української мови та спів українських народних пісень», - каже вона.

Анна Черноус зауважила, що люди, котрі разом співають, легко йдуть на контакт. Українські пісні навіть мають легкий терапевтичний ефект.

«Є ще такий нюанс: коли людина співає українських пісень, то вона не може перейти на російську чи пропустити якесь слово. Мелодія пісні дозволяє правильно вимовляти слова. Ритміка – правильно ставити наголоси», - зазначила етномузикологиня.

Співочим учням запропонують поспівати загальновідомі пісні, які співають під час застілля. А також – маловідомі. Заодно переселенці познайомляться з традиціями Львівщини.

«З лірики – «Зелене листя, білі каштани». Або «Сивий коню, сивий коню, сива моя грива». Зачепимо стрілецькі та повстанські пісні. Заспіваємо оригінальну версію «Ой, у лузі червона калина», - перелічує вона майбутній репертуар.

До групи запрошують внутрішньо переміщених осіб. І на заняттях буде не більше 10-15 осіб. Зареєструватися можна тут. Вокальні дані значення не мають.

Заняття відбуватимуться щосереди з 14 00 до 15 30 у приміщенні школи зі с. Бусовисько (навпроти церкви зі с. Кривка) у Шевченківському гаї (Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького). За словами Анни Черноус, в цьому є символіка: навчатися української мови у старій українській школі.

Попри це, етномузикологиня навчає української мови всіх охочих на волонтерських засадах. Хоча класичним навчанням це називати не варто. Скоріше, вона допомагає своїм учням розговоритися.

«Я повісила оголошення у фейсбуці, що допоможу перейти з російської на українську. Почали зголошуватися люди як з України, так і з Європи», - каже Анна Черноус.

Тепер за її допомогою люди з Праги, Дніпра, Одеси та Києва практикують розмовну українську мову. Цікаво, що це – жінки віку за сорок, в яких вже дорослі діти.

Проте, на жаль, поспівати з цими онлайн-учнями не виходить.

Нагадаємо також, як повідомляв «Вголос», поспівати у Львові українських пісень можна у театральному центрі «Слово І голоС».

ІА "Вголос": НОВИНИ