Слід зупинити криваву війну та геноцид: Кондратюк звернулася до парламенту Естонії

Факти ICTV

Олена Кондратюк нагадала, що вже минуло 77 днів, як Україна веде героїчну боротьбу за своє існування у повномасштабній війні з військами РФ.Усі демократичні країни світу повинні об’єднатися та зупинити криваву війну, розв’язану Росією проти України, та геноцид українського народу.

Про це заявила заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, виступаючи в парламенті Естонії. Свою промову вона виголосила українською мовою.

Віцеспікер зазначила, що українська мова скоро стане однією з офіційних мов країн Євросоюзу. Водночас країна-агресор Росія намагається її знищити, як і українців.

Кондратюк нагадала, що вже минуло 77 днів, як Україна веде героїчну боротьбу за своє існування у повномасштабній війні з військами РФ.
– За ці довгі дні та ночі повітряних тривог, обстрілів українських міст, знущань над жінками й дітьми, катувань, зґвалтувань, розстрілів невинних людей та інших звірств російських окупантів уся Європа та весь світ стали свідками нечуваного злочину – геноциду українського народу, який здійснює РФ. І все це, наче у якомусь фільмі жахів, відбувається у самому серці Європи в ХХІ столітті! Про це треба говорити вголос! Світ має знати про геноцид українців, – заявила віцеспікер.
У зв’язку з цим вона подякувала парламенту Естонії за те, що він 21 квітня першим у світі визнав воєнні злочини РФ в Україні геноцидом українців.

Кондратюк також розповіла про звірства російських окупантів на території України – в Маріуполі, Бучі, Гостомелі, Ірпені, Бородянці, Краматорську, Харкові, Чернігові, які постраждали від постійних обстрілів РФ та масових вбивств мирних людей.

Кондратюк згадала історію 18-річного В’ячеслава з Донецької області, який після загибелі матері під російським обстрілом став опікуном для чотирьох своїх молодших братиків і сестричок; 6-річного Влада з Бучі, мати якого померла від виснаження під час російської окупації, а хлопчик потім носив цукерки на її могилу; 15-річної дівчинки з Попасної, яка з простреленими ногами, попри біль, вивезла на авто важкопоранених дорослих.
– Ми не хочемо, щоб це повторилося в інших країнах Європи. І саме тому ми мусимо зупинити цю криваву війну та геноцид, що вчиняється державою й народом, яких накрила пандемія рашизму — сучасного неонацизму. Ми, люди вільного світу, де життя та гідність людини є найвищими цінностями, зобов’язані об’єднатися та зупинити цю путінську навалу, - наголосила Кондратюк.
Від імені Верховної Ради вона висловила вдячність Естонії за підтримку України: зброю, гуманітарну допомогу, політичну підтримку, санкції проти країни-агресора Росії, прихисток для біженців, лікування поранених українських військових, підтримку членства України в Євросоюзі, а також за підтримку в розслідуванні злочинів РФ, скоєних у нашій державі (зокрема, роботи Міжнародного кримінального суду).

Кондратюк зазначила, що в Естонії вже розпочали кримінальне провадження для збору доказів воєнних злочинів, скоєних військами РФ.
– Ми в Україні високо цінуємо таку принциповість Естонії. Адже ви, як і українці, відчули на собі, що таке "сталінська" та "гітлерівська" окупація, репресії, депортації та переслідування усіх, хто боровся за державність і незалежність Естонії, - поінформувала вона.

Політик додала, що насильницьке виселення естонців, яке радянський режим вчинив у 1940-1941 та 1944-1950 роках, і Голодомори та депортації в Україні мають спільне коріння. А зараз історія повторюється, і РФ масово депортує українців з тимчасово окупованих територій.

Насамкінець Кондратюк заявила, що вже зараз потрібно думати про післявоєнну відбудову України – новий План Маршалла. У зв’язку з цим вона нагадала про ініціативу президента Володимира Зеленського щодо створення глобального проекту United24 для відновлення нашої країни.

Віцеспікер зазначила, що Естонія вже погодилася "взяти шефство" над відбудовою Житомирщини.