На Полтавщині відновили видачу пакунків малюка

UA: Cуспільне мовлення

На Полтавщину привезли 380 пакунків малюка. Їх передали у міський пологовий будинок та в обласний перинатальний центр. До кінця тижня пакунки мають привезти ще у дев’ять медзакладів, розповіла Суспільному керівниця обласного департаменту соцзахисту Людмила Корнієнко.

29-річна породілля Іванна Голуб отримала пакунок малюка для новонародженої доньки.

"Я чула, що від держави будуть надавати допомогу у вигляді бебі-боксів, але ж говорять багато. Коли у 2000-х були народжені мої сини – це 2016-го, 2014-го, 2019-го роки, то не було цього. І це було дуже складно фінансово", – каже породілля Іванна Голуб.

В обласному перинатальному центрі видачу пакунків малюка відновили наприкінці минулого тижня, каже головна акушерка медзакладу Лідія Дивенець.

"Видано на сьогодні 17. Кожного дня жінкам, які народжують, видаємо пакунки. Частина жінок просять довідки про те, що отримають грошову компенсацію за пакунок малюка, тому що вже скуплено. Ось зараз жінка народила шосту дитину, і в неї вже все для дитини є", – говорить Лідія Дивенець .

Пакунків малюка у медзаклади на Полтавщину нині надійшло 380. Окрім обласного перинатального центру, їх привезли у міський пологовий будинок Полтави. У наступній поставці чекають іще понад 400 таких наборів для дев’яти медзакладів Полтавщини, каже директорка обласного департаменту соцзахисту.

За її словами, до цього пакунків не отримували понад пів року.

"Із лютого у нас не було поставок. Зараз почали одержувати поставки. Уже місто Полтава одержує. І чекаємо поставки в інші пологові будинки нашої області", – каже директорка обласного департаменту соцзахисту Людмила Корнієнко.

"Для того, щоб забезпечити пологові будинки та центри соцзахисту пакунками, Міністерство соцполітики має щорічно проводити тендер на закупівлю нової партії пакунків малюків. Цьогорічні тендерні закупівлі були із збоями. Тендер було затримано внаслідок допущених помилок у тендерній документації і довготривалого вибору закупівельної організації", – розпвоідає прессекретарка програми "Пакунок маляти" Наталія Варгіч.

За інформацією директорки обласного департаменту соцзахисту Людмили Корнієнко, доки пакунків малюка на Полтавщині не було, видавали грошову компенсацію їхньої вартості. Це понад 6 тисяч гривень. Таку допомогу на Полтавщині отримали понад 1,5 тисячі породіль.

За словами Наталії Варгіч, "Пакунок маляти" – це державна програма одноразової допомоги сім’ям при народженні дитини. Ініціативу на Полтавщині, як і в Україні загалом, впроваджують від вересня 2018-го. А від 1 липня цього року породіллі мають вибір – отримувати пакунок маляти чи грошову компенсацію його вартості.