53 вчителя Полтавської області успішно пройшли сертифікацію в 2021 році

Новини Полтавщини

53 вчителя Полтавської області успішно пройшли сертифікацію в 2021 році
«Вважаю, що нам вдалося досягти головної мети, яку ставили перед собою на початку втілення сертифікації вчителів: дати учительству відкритий професійний і чесний метод не просто пошуку та виявлення освітян з високим рівнем педагогічної майстерності, а спосіб розкрити їхній творчий потенціал, підтримати на державному рівні найбільш талановитих і вмотивованих», — зазначає Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.
Сертифікація вчителів стала одним із чинників, що сприяють підвищенню якості освіти. Запит суспільства на високий рівень отриманих учнями знань, є поштовхом до саморозвитку та самовдосконалення кожного вчителя. Сучасні підходи до оцінювання педагогічної діяльності вчителя Нової української школи сприяють отриманню незалежної, фахової оцінки та професійному зростанню.
Участь педагогічних працівників у сертифікації добровільна і має на меті пошук агентів змін, професіоналів, які готові впроваджувати та поширювати методики компетентнісного навчання, ділитись своїм досвідом.
«Сертифікація — рішучий та відповідальний крок для вчителя, який, безумовно, виводить із «зони комфорту». Але варто спробувати пройти це випробовування. В першу чергу для того, щоб зрозуміти напрям та траєкторію власного руху в професії. Крім того, сертифікація — це такий собі SWOT аналіз педагогічної практики, навичок та можливостей розібратися зі своїми сильними та слабкими сторонами», — ділиться враженнями Ольга Хвостенко, вчитель початкових класів Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Полтавської міської ради Полтавської області», сертифікований вчитель 2021 року.
Із запровадженням сертифікації вчителі отримали можливість ділитися своїми напрацюваннями, перевіряти їх на «сприйняття колег», рости у кваліфікації та професії. І врешті — більше заробляти. Адже, успішно здоланий марафон компетентнісного оцінювання — і плюс 20 % надбавки до зарплати. А також зарахування чергової/позачергової атестації є підставою для присвоєння вчителю відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.
Сертифікація педагогічних працівників передбачає зовнішнє оцінювання професійних компетентностей, яке складається з трьох етапів: незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
Учителі, які успішно пройшли сертифікацію, співпрацюють із Державною службою якості освіти України у якості експертів із сертифікації, інституційних аудитів, залучаються до обговорення нормативно-правових актів, розроблення нових інструментів забезпечення якості освіти.
«Я щиро підтримую сертифікацію вчителів і тому, не вагаючись, взяла участь у 2019 році та успішно її пройшла. Це надзвичайна мотивація до розвитку та самовдосконалення. Як експерт два роки поспіль спостерігаю за проведенням уроків, аналізую самопрезентації та проводжу інтерв’ю з колегами. Отримую натхнення від спілкування з освітянами з різних куточків України. Постійно зростаю професійно та знаходжу нових друзів і однодумців. Переконана: щорічне збільшення кількості сертифікованих вчителів — це довіра незалежній експертній оцінці педагогічної діяльності», — зауважує Ольга Дмитренко, вчителька початкових класів, заступник директора з навчально-виховної роботи Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 імені В. Роїк, експертка з вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації у 2020-2021 роках.
У 2021 році 53 вчителя початкових класів Полтавської області (72% від зареєстрованих) успішно пройшли сертифікацію педагогічних працівників, у межах країни — 1025 учителів сертифікувались (58,4% від зареєстрованих).
Загалом протягом 2019-2021 рр. 114 вчителів початкових класів Полтавської області успішно пройшли сертифікацію.
Вітаємо педагогів і бажаємо успіхів у реалізації реформи «Нова українська школа»!

Інформацію підготувала Юлія Боловаьцка, кандидат педагогічних наук, головний спеціаліст відділу роботи з експертами та сертифікації управління Державної служби якості освіти у Полтавській області